• Dnes je: Pondelok 06. decembra 2021 meniny má Mikuláš

V Slovenskom raji po 15 rokoch príprav začnú s výstavbou cyklistického chodníka (video)

V Slovenskom raji po 15 rokoch príprav začnú s výstavbou cyklistického chodníka (video)

S výstavbou cyklochodníka začnú v júli, v sobotu poklepali základný kameň výstavby.

26.6.2021 (Webnoviny.sk) - Po 15 rokoch príprav začnú v Slovenskom raji v júli s výstavbou nového cyklistického chodníka. Prepojí celý sever národného parku, konkrétne najväčšiu obec na Slovensku Smižany, cez Spišské Tomášovce, Letanovce a Hrabušice smerom k Podlesku.

Ako pre agentúru SITA povedala starostka Hrabušíc Jana Skokanová, na výstavbu pôjde viac ako 1,5 milióna eur, financovaná bude zo zdrojov z Integrovaného regionálneho operačného programu a dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR. Práve v Hrabušiciach symbolicky poklepali základný kameň výstavby.

Cyklotrasa vznikne na mieste poľnej cesty nazývanej Ukrajina. Práce na 7,1 kilometrovom úseku by mali trvať polroka, pracovať sa bude po etapách. Prví cyklisti sa po cyklochodníku prevezú na budúci rok.

Prispôsobenie trasy

Plánovaná trasa pretína polia, nachádza sa na nej niekoľko vstupov pre poľnohospodárske stroje. Podľa starostky Hrabušíc tak bude potrebné vybudovať aj spevnené plochy.

Rovnako aj sklony budú prispôsobené tak, aby poľnohospodárske stroje nepoškodili cyklotrasu pri jej prechádzaní.

Nadväznosť na ďalší

Sme radi, že po pätnástich rokoch je konečne realizácia tejto cyklotrasy na svete," skonštatovala Skokanová. Podľa jej slov bude na tento cyklochodník v budúcnosti nadväzovať ďalší.

V novom rozvojom období sa pripravuje prepojenie Košického a Prešovského kraja, cyklotrasa bude pokračovať z Podlesku cez Poprad na Vysoké Tatry,“ doplnila.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie