• Dnes je: Pondelok 16. mája 2022 meniny má Svetozár

V Singapure sa bude veľká cena jazdiť minimálne do roku 2028, vedenie F1 podpísalo kontrakt

V Singapure sa bude veľká cena jazdiť minimálne do roku 2028, vedenie F1 podpísalo kontrakt

Očakáva sa, že 2.

28.1.2022 (Webnoviny.sk) - Vedenie majstrovského seriálu formuly 1 podpísalo sedemročný kontrakt s Veľkou cenou Singapuru. Znamená to, že na okruhu v Marina Bay sa bude jazdiť najprestížnejší motoristický šampionát minimálne do roka 2028.

Singapur sa prvýkrát dostal do menoslovu dejísk veľkých cien efjednotky v roku 2008 a odvtedy si tieto večerné preteky obľúbili fanúšikovia z celého sveta. Ostatné dva roky však táto moderná východoázijská krajina zostala bez veľkej ceny, jej konanie zrušila pandémia koronavírusu.

Preteky by mali byť  už v októbri

Očakáva sa, že do tretice to už vyjde a 2. októbra 2022 sa preteky odjazdia podľa plánu týždeň pred Veľkou cenou Japonska v Suzuke.

"Singapuru patrí výnimočné miesto v kalendári našich pretekov. Predĺženie zmluvy v touto krajinou vnímame ako dlhodobú podporu rozvoja športu v tejto časti Ázie. Tešíme sa na pokračovanie spolupráce," vyhlásil prezident F1 Stefano Domenicali.

Štart dvoch pretekov je ešte otázny

Kalendár majstrovských pretekov formuly 1 má v roku 2022 dovedna 23 zastávok. Začne sa o necelé dva mesiace 20. marca Veľkou cenou Bahrajnu v Sachíre. Úplnú istotu konania zatiaľ nemajú aprílové preteky VC Emilia-Romagna v Imole a májová VC Španielska v Barcelone rovnako ako októbrová VC USA v Austine.

Vo všetkých týchto prípadoch sa rovnako ako pri Singapure čaká na podpis dlhodobej zmluvy s vedením seriálu najrýchlejších štyroch kolies. V prípade Veľkej ceny Miami 8. mája musí prísť ešte na rad definitívne schválenie spôsobilosti okruhu vedením Medzinárodnej automobilovej federácie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie