• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

V Severnom mori horí nákladná loď s takmer tritisíc autami na palube, jeden člen posádky zahynul (video+foto)

V Severnom mori horí nákladná loď s takmer tritisíc autami na palube, jeden člen posádky zahynul (video+foto)

Loď sa plavila z nemeckého prístavu Brémy do egyptského Port Said.

26.7.2023 (SITA.sk) - V Severnom mori nekontrolovateľne horí nákladná loď prevážajúca takmer tritisíc áut. Holandská pobrežná stráž informovala, že jeden člen posádky zahynul a ďalší utrpeli zranenia.

Po tom, ako sa 23 členov posádky neúspešne pokúšalo uhasiť požiar, použili na ich záchranu z lode člny a vrtuľníky, uviedla pobrežná stráž vo vyhlásení.

Príčina požiaru nie je známa

V súčasnosti je na mieste veľa plavidiel, ktoré monitorujú situáciu a snažia sa prísť na to, ako dostať požiar pod kontrolu,“ povedala v telefonickom rozhovore pre agentúru Associated Press (AP) hovorkyňa pobrežnej stráže Lea Versteeg.

Všetko však závisí od počasia a poškodenia plavidla. Takže v súčasnosti pracujeme na tom, aby sme zistili, ako zaistiť, aby... to dopadlo čo najmenej zle,“ dodala.

Loď Fremantle Highway sa plavila z nemeckého prístavu Brémy do egyptského Port Said, keď ju približne 27 kilometrov severne od holandského ostrova Ameland zachvátil požiar. Jeho príčina nebola bezprostredne známa a podľa agentúry AP nie je jasné ani ako zomrel spomenutý jeden člen posádky.

Nemecko je pripravené pomôcť

„Preváža 2 857 áut, z toho 25 elektrických, čo požiar ešte viac skomplikovalo. Nie je ľahké udržať takýto požiar pod kontrolou a nie je to jednoduché ani na takomto plavidle,“ doplnila Versteeg. „Dúfame, že požiar dostaneme pod kontrolu alebo sám vyhasne a podarí sa nám dostať plavidlo na bezpečné miesto,“ uviedla ďalej hovorkyňa.

Podľa nemeckej tlačovej agentúry dpa sú v pohotovosti aj úrady v Nemecku. „Situáciu monitorujeme,“ vyjadril sa hovorca nemeckého veliteľstva pre námorné katastrofy v meste Cuxhaven na severe krajiny a dodal, že holandským úradom ponúkli podporu. Záchranné lode a operačné skupiny sú podľa neho pripravené pomôcť, ak to bude potrebné, ale zatiaľ sa o ich vyslaní nerozhodlo.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie