• Dnes je: Piatok 25. júna 2021 meniny má Tadeáš

V Senici majú nový náhradný byt slúžiaci ako útočisko v krízových situáciách

V Senici majú nový náhradný byt slúžiaci ako útočisko v krízových situáciách

Dvojizový byt je určený na dočasné bývanie pre ľudí v krízových situáciách, napríklad po živelných pohromách.

15.5.2021 (Webnoviny.sk) - Mesto Senica má po rekonštrukcii kancelárskych priestorov v Domove sociálnych služieb na Štefánikovej ulici k dispozícii byt dočasného náhradného bývania.

Podľa primátora Martina Džačovského bude slúžiť občanom Senice ako útočisko v krízových situáciách, kedy nebudú môcť bývať v pôvodných domovoch.

Taká situácia sa môže vyskytnúť napríklad v prípade živelných pohrôm.

Už v minulosti sme sa stretli so situáciami, kedy sme museli riešiť a urýchlene zháňať náhradné bývanie pre našich občanov. Či už išlo o vyhorený byt, uletenú strechu bytovky alebo zaznamenaný neznámy plyn v bytovke. Keďže mesto doteraz nedisponovalo takouto bytovou jednotkou, využívali sme napríklad služby hotelov,“ povedal Džačovský.

Jeho želaním je, aby bol novozrekonštruovaný dvojizbový byt z takýchto dôvodov využívaný čo najmenej. Byt je určený na ubytovanie len na nevyhnutný čas a pre najviac šesť osôb.


Byt s dvoma izbami, kuchyňou a príslušenstvom bol kompletne zrekonštruovaný, vrátane výmeny okien a podláh, a vybavený nábytkom a domácimi spotrebičmi. Mesto Senica investovalo do bytu 15-tisíc eur.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie