• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

V rámci predĺženia električkovej trate do Petržalky ukončili výstavbu 26 objektov

V rámci predĺženia električkovej trate do Petržalky ukončili výstavbu 26 objektov

Pokračujú tiež práce v zhotovovaní násypov zo zeminy, konštrukcia električkového spodku a odvodnenie na úsekoch Bosákova – Romanova a Romanova – Betliarska.

V rámci predĺženia električkovej trate do bratislavskej Petržalky ukončili výstavbu 26 objektov.

Ako informuje na svojej stránke Bratislavský samosprávny kraj (BSK), aktuálne dokončujú podklady k ich odovzdaniu a prevzatiu.

„Odsúhlasená bola dokumentácia na realizáciu bypassu 1 a 2, konkrétne ide o obchádzkové trasy medzi križovatkami Jantárová – Lietavská a Jantárová – Betliarska,“ dodáva samospráva.

Prekládky inžinierskych sietí

Na združenom moste na Rusovskej ceste začali druhú etapu zakladania a realizácie spodnej stavby.

„V rámci prvej etapy na spodnej stavbe južného oporného múru realizovali ochranné nátery, na rubovej strane múru izolácie proti vode,“ priblížil kraj s tým, že na celom úseku robia zvyšné prekládky inžinierskych sietí a ochranu existujúcich sietí.


Pokračujú tiež práce v zhotovovaní násypov zo zeminy, konštrukcia električkového spodku a odvodnenie na úsekoch Bosákova – Romanova a Romanova – Betliarska. Odstránili aj konštrukčné vrstvy pôvodnej cesty a parkoviska na Jantárovej.

Väčšinu nákladov pokryjú eurofondy

Na premostení Chorvátskeho ramena v úseku pri Farskom kostole Svätej rodiny vykonali povrchové úpravy betónových konštrukcií, pripravili tiež podložie pre pomocnú konštrukciu mosta. V krátkom čase pripravia plochu pre vežový žeriav. „Na obratisku Janíkov dvor boli zrealizované steny a stropy zázemia pre vodičov a meniarní,“ doplnil BSK.

Výstavbu predĺženia električkovej trate v úseku Bosákova – Janíkov Dvor spustilo hlavné mesto odovzdaním staveniska skupine dodávateľov zo Združenia NS MHD Petržalka koncom novembra 2021. Celková zmluvná hodnota zákazky bola takmer 74,6 mil. eur bez DPH, väčšina nákladov má byť hradená z eurofondov.


Projekt okrem novej električkovej trate v dĺžke 3,9 kilometra a siedmich zastávok zahŕňa aj rekonštrukciu 490 metrov existujúcej trate, vybudovanie štyroch mostných objektov, deviatich križovatiek a šesť kilometrov segregovanej cyklotrasy pozdĺž trate.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Izrael pokračoval v bombardovaní Pásma Gazy po tom, ako USA vetovali rezolúciu OSN o okamžitom prímerí

izrael pokracoval v bombardovani pasma gazy po tom ako usa vetovali rezoluciu osn o okamzitom primeri

9.12.2023 (SITA.sk) - Izraelské bojové lietadlá v noci na sobotu bombardovali Pásmo Gazy vrátane niektorých zmenšujúcich sa kúskov územia na juhu, ktoré Jeruzalem odporučil palestínskym civilistom ako evakuačné oblasti.

Najnovšie bombardovanie prišlo po tom, ako USA vetovali rezolúciu Organizácie Spojených národov požadujúcu okamžité humanitárne prímerie v Gaze napriek tomu, že ju podporila väčšina členov Bezpečnostnej rady OSN.

Zomreli tisíce ľudí

Od začiatku vojny medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas v Pásme Gazy podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva zomrelo viac ako 17 400 ľudí.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Ministerstvo však nezverejňuje informácie, koľko obetí tvoria civilisti a koľko bojovníci.

Vojna vypukla po tom, ako Hamas začiatkom októbra vtrhol do južného Izraela a zabil zhruba 1 200 ľudí, prevažne civilistov. Zodpovednosť za civilné obete v Gaze podľa Izraela nesie hnutie Hamas, pretože civilistov využíva ako ľudské štíty.

USA naďalej odmietajú prímerie

Od prvého decembra, čiže od skončenia niekoľkodňového prímeria, bolo zabitých viac ako 2 200 Palestínčanov.

Napriek rastúcemu medzinárodnému tlaku administratíva amerického prezidenta Joea Bidena naďalej trvalé prímerie odmieta a tvrdí, že by umožnilo Hamasu prežiť a ohrozovať Izrael.


Počasie