• Dnes je: Utorok 12. decembra 2023 meniny má Otília

V rámci Dňa bez áut môžu ľudia jazdiť prešovskou MHD zadarmo, ako lístok vám poslúži vodičský preukaz

V rámci Dňa bez áut môžu ľudia jazdiť prešovskou MHD zadarmo, ako lístok vám poslúži vodičský preukaz

Nárok na bezplatnú prepravu počas Európskeho týždňa mobility nie je zadefinovaný v prepravnom poriadku MHD v Prešove, z tohto dôvodu cestujúcemu nevznikne nárok na vrátenie cestovného za nevyužitý alebo čiastočne využitý predplatný cestovný lístok

V piatok 22. septembra sa v meste Prešov uskutoční Deň bez áut. Počas podujatia, konaného v rámci Európskeho týždňa mobility, môžu držitelia vodičských preukazov cestovať mestskou hromadnou dopravou (MHD) zadarmo.

Vodičský preukaz ako cestovný lístok

Vo štvrtok 21. septembra chystá prešovská radnica raňajky pre tých, ktorí sa Európskeho týždňa mobility zapájajú. Ako informoval hovorca Dopravného podniku mesta Prešov Vladimír Tomek, dopravca v spolupráci s mestami Prešov a Veľký Šariš a okolitými obcami umožní počas dňa použiť pri cestovaní MHD Prešov ako cestovný lístok platný vodičský preukaz akejkoľvek skupiny, vydaný v ktoromkoľvek štáte Európskej únie.


„Preukaz platí na všetkých denných linkách MHD v Prešove v I. aj v II. tarifnom pásme. Na nočných linkách platí štandardná tarifa MHD,“ skonštatoval Tomek. Zároveň upozornil, že dodatočné preukazovanie platného vodičského preukazu dopravca nebude akceptovať.„Nárok na bezplatnú prepravu počas Európskeho týždňa mobility nie je zadefinovaný v prepravnom poriadku MHD v Prešove, z tohto dôvodu cestujúcemu nevznikne nárok na vrátenie cestovného za nevyužitý alebo čiastočne využitý predplatný cestovný lístok,“ dodal Tomek.

Päť stanovíšť raňajok

Ako pripomenula tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová, už vo štvrtok 21. septembra od 6:30 do 9:30 ponúkne mesto na piatich stanovištiach raňajky pre tých, ktorí sa zapájajú do Európskeho týždňa mobility. Stánky s občerstvením pre cyklistov budú umiestnené na Hlavnej ulici pri budove Mestského úradu.


Na Švábskej ulici pri fontáne a pri nákupných strediskách Opál na sídlisku Sekčov, Centrum na Prostějovskej ulici na Sídlisku III a Centrál na ulici Čsl. armády na Sídlisku II. „Zároveň si od 13:00 do 17:00 si bude možné nechať na Hlavnej ulici skontrolovať a nastaviť svoj bicykel,“ doplnila Šitárová.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie