• Dnes je: Piatok 24. septembra 2021 meniny má Ľuboš, Ľubor

V procese s Kováčikom svedčí obžalovaný Kudlička. Poprel, že by poznal bývalého špeciálneho prokurátora

V procese s Kováčikom svedčí obžalovaný Kudlička. Poprel, že by poznal bývalého špeciálneho prokurátora

Kudlička pred súdom povedal, že Kováčika takto zblízka vidí prvýkrát v živote.

14.7.2021 (Webnoviny.sk) - V rámci súdneho procesu s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom v stredu Špecializovaný trestný súd v Pezinku predvolal ako svedka na žiadosť obhajoby odsúdeného Ľubomíra Kudličku prezývaného Kudla.

Kováčika nepozná

Ten si momentálne odpykáva trest 25 rokov za objednávku vraždy podnikateľa Romana Krajčího. Obžalovaný je tiež pre aktivity zločineckej skupiny takáčovci, pričom býva označovaný za jej šéfa.

Kudla pred súdom povedal, že Dušana Kováčika vôbec nepozná. „Takto zblízka ho vidím prvýkrát v živote," uviedol. Poprel tiež, že by sa ho snažil ovplyvňovať. „Nikdy by mi nenapadlo, aby som niekoho žiadal, aby ovplyvňoval Dušana K. v môj prospech," povedal Kudlička.

Zároveň tiež odmietol, že by mal čokoľvek spoločné s fungovaním zločineckej skupiny. „Je to umelo vykonštruovaná kauza," vyhlásil.

Žiadal niekoľkokrát o prepustenie

Kudlička zároveň zdôraznil, že začiatkom roku 2017 sa polícii prihlásil sám, pričom bol následne vzatý do väzby. Vo väzbe niekoľkokrát žiadal o prepustenie, avšak jeho žiadosti boli zamietnuté. V tejto súvislosti povedal, že vybavovať u niekoho prepustenie mu bránilo aj to, že bol v kolúznej väzbe. „Ja som nemal žiadny kontakt s vonkajším svetom," povedal.

Až v lete 2017 podľa Kudličku sudca ŠTS Ján Hrubala vyjadril ochotu prepustiť obvineného na kauciu. Podľa Kudličku totiž konštatoval, že orgány činné v trestnom konaní v jeho veci neboli schopné po dobu väzby vykonať žiadne relevantné úkony. Keďže prokurátorka proti rozhodnutiu súdu nepodala sťažnosť, bol okamžite prepustený.

Čelí viacerým obžalobám

Dušan Kováčik je obžalovaný z toho, že bol činný pre zločineckú skupinu takáčovcov a tiež z toho, že prijal úplatok 50 000 eur za to, že Úrad špeciálnej prokuratúry nepodá sťažnosť proti prepusteniu Ľubomíra Kudličku z väzby.

Takisto podľa obžaloby v dvoch prípadoch neoprávnene poskytol informácie bývalému šéfovi Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovítovi Makóovi. Z týchto dôvodov čelí obžalobe pre prijímanie úplatkov, založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny, zneužitie právomoci verejného činiteľa alebo ohrozenie dôvernej a utajovanej skutočnosti. Stíhaný je väzobne.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie