• Dnes je: Pondelok 15. augusta 2022 meniny má Marcela

V prípade Ukrajiny je podľa Hegera potrebné dúfať v to najlepšie riešenie, nechceme žiadny konflikt

V prípade Ukrajiny je podľa Hegera potrebné dúfať v to najlepšie riešenie, nechceme žiadny konflikt

Eduard Heger si želá deeskaláciu napätia medzi Kyjevom a Moskvou.

18.2.2022 (Webnoviny.sk) - Dúfame v to najlepšie a pripravujeme sa na najhoršie. Týmito slovami okomentoval premiér Eduard Heger (OĽaNO) pre zahraničných novinárov situáciu týkajúcu sa napätia medzi Ukrajinou a Ruskou federáciou.

Premiér pripomenul, že na vyriešenie napätia medzi Kyjevom a Moskvou je potrebné vynaložiť maximálne diplomatické úsilie na deeskaláciu.

„Slovensko je priamym susedom Ukrajiny a želáme si, aby sa im podarilo dosiahnuť mierové riešenie. Nechceme žiaden konflikt,“ uzavrel premiér so slovami, že najdôležitejšie je, aby obe strany, Rusko aj Ukrajina, viedli vzájomný dialóg.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie