• Dnes je: Sobota 23. septembra 2023 meniny má Zdenka

V prípade pádu mosta pri Iliašovciach sa čítali záznamy, pojednávania budú pokračovať aj v ďalších mesiacoch

V prípade pádu mosta pri Iliašovciach sa čítali záznamy, pojednávania budú pokračovať aj v ďalších mesiacoch

Obžalobe z prečinu všeobecného ohrozenia čelí nemecká statička Sabine H.

19.9.2023 (SITA.sk) - Na Okresnom súde v Spišskej Novej Vsi v utorok pokračovalo pojednávanie v súvislosti s pádom rozostavaného mosta pri obci Iliašovce. Podľa hovorkyne Krajského súdu v Košiciach Anny Pančurovej počas neho čítali záznamy z výsluchov svedkov, ktorí neboli navrhnutí na vypočutie, prípadne od výsluchu ktorých bolo v priebehu konania upustené.

Okrem toho počas pojednávania čítali správy Slovenského hydrometeorologického ústavu a Inšpektorátu práce Košice a výpis z Európskeho informačného systému registra trestov.

Ďalšie pojednávania sa podľa Pančurovej uskutočnia v októbri a novembri. Na stredu 18. októbra je naplánovaná videokonferencia so svedkom, neskôr 21. novembra výsluch svedka a znalca navrhnutých obhajobou. Ďalšie pojednávanie sa uskutoční 28. novembra, v rámci neho je naplánovaný výsluch znalca.

Tragédia, ktorej sa pojednávania týka, sa stala v piatok 2. novembra 2012 približne o 14:30. Pri betonáži druhého poľa mostnej konštrukcie pri výstavbe prvého úseku diaľnice D1 Jánovce - Jablonov vtedy zlyhala podperná konštrukcia. Následkom toho sa zrútila betónová časť v dĺžke približne 25 metrov. Nešťastie si vyžiadalo štyri životy, jedenásť ľudí sa zranilo. Podľa obžaloby chybne naprojektovala statiku podpornej mostnej konštrukcie mostného objektu na stavbe diaľnice D1 Jánovce – Jablonov. Statička vinu odmieta. K prípadu však boli vypracované štyri posudky, dva hovoria v jej neprospech, podľa ďalších dvoch nepochybila. Nemecká statička sa doteraz na pojednávaniach osobne nezúčastnila, počas prvého vypovedala prostredníctvom telemostu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 22. september 2023

horoskopy na dnes piatok 22 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 22. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Povinností bude priveľa, bez pomoci ich nezvládnete. Stretnete spriaznenú dušu, o ktorej ste ani netušili. Myslite na svoje fyzické aj duševné zdravie.

Býk 21.4. - 21.5.

Budete stáť pred dôležitým rozhodnutím, musíte reagovať pružne a rýchlo. Inak pustíte šancu pomedzi prsty. Vo finančných záležitostiach radšej pribrzdite.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pokúste sa nezaťahovať osobné spory do pracovných záležitostí. Vlastnou nerozvážnosťou môžete naštrbiť svoju doteraz bezchybnú profesionálnu povesť.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše návrhy budú prijímať s takým nadšením, s akým ste ani nerátali. Pokúste sa ponuku ešte rozšíriť. Nemyslite však len na to, ako ľahko prísť k zisku.Všetky Horoskopy pre Piatok 22. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie