• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

V Prigožinovom dome našli množstvo munície, zlaté tehličky a viacero cestovných pasov

V Prigožinovom dome našli množstvo munície, zlaté tehličky a viacero cestovných pasov

Ďalej natrafili na škatule s hotovosťou, parochne, či súkromnú modlitebňu s veľkým počtom ikon.

6.7.2023 (SITA.sk) - V dome mecenáša žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenija Prigožina natrafili na množstvo zbraní, škatule s hotovosťou, parochne, perlík či súkromnú modlitebňu s veľkým počtom ikon. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na prokremeľský denník Izvestija a ruské telegramové kanály.

Prigožinov rozsiahly komplex

Spomenutý denník Izvestija zverejnil zábery, ktoré údajne vznikli v sídle a kancelárii Prigožina, kde sa uskutočnili prehliadky. Na videu je vidieť, ako ruské bezpečnostné sily vtrhli na nádvorie dvojposchodového kaštieľa.

Rozsiahly komplex má vlastný heliport a v dome sa nachádza bazén, sauna, posilňovňa či ordinácia. Zo zverejnených záberov vyplýva, že Prigožin mal k dispozícii celý arzenál zbraní s množstvom munície, taktiež zlaté tehličky, viacero ďalších cenností a niekoľko cestovných pasov.

Zhabané zbrane a majetok

Ruské médiá predtým informovali, že Prigožin, ktorý nedávno stál na čele vzbury wagnerovcov proti režimu vodcu Vladimira Putina, prišiel 4. júla do Petrohradu, kde mu vrátili zbrane zhabané pri prehliadkach. Údajne mu taktiež vrátili predtým skonfiškovaných desať miliárd rubľov.

Prigožina od 24. júna, keď sa udiala spomenutá krátka vzbura, nevideli na verejnosti a samozvaný bieloruský prezident Alexander Lukašenko vo štvrtok počas tlačovej konferencie uviedol, že nie je v Bielorusku, ako bolo nedávno dohodnuté.

Kremeľ sa odmietol vyjadriť k správam o tom, že Prigožin sa nachádza v Petrohrade. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov sa otázku spravodajskej televízie CNN, či vedia o tom, kde sa nachádza Prigožin, reagoval, že sa k tomu „teraz nebude vyjadrovať“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie