• Dnes je: Nedeľa 29. mája 2022 meniny má Vilma

V Prahe sa zišli tisícky ľudí na proteste proti povinnému očkovaniu

V Prahe sa zišli tisícky ľudí na proteste proti povinnému očkovaniu

Protesty proti povinnému očkovaniu sa uskutočnili aj v sobotu v ďalších českých mestách.

9.1.2022 (Webnoviny.sk) - Tisícky ľudí sa v českej metropole zišli na proteste proti povinnému očkovaniu proti ochoreniu COVID-19. Demonštranti, ktorí spochybňujú účinnosť vakcín a odmietajú aj očkovanie detí, sa najprv stretli na Václavskom námestí. Neskôr pochodovali Prahou skandujúc „sloboda“.

Viac o téme: Koronavírus

Vláda niekdajšieho premiéra Andreja Babiša v decembri vydala vyhlášku, ktorá stanovuje povinné očkovanie pre ľudí starších ako 60 rokov a pre zamestnancov v zdravotníckych zariadeniach, študentov zdravotníckych odborov, hasičov, vojakov, policajtov a pracovníkov sociálnych služieb.

Vyhláška by mala začať platiť v marci, ale súčasná vláda Petra Fialu by ju mohla ešte zrušiť. Nová vláda už skôr vyhlásila, že je proti povinnému očkovaniu seniorov, ale nevylúčila, že v závislosti od vývoja pandémie môže byť pre niektorých ľudí stále povinné. Jej rozhodnutie by mohlo byť známe v zhruba polovici februára.

Vo viac ako desaťmiliónovom Česku je plne zaočkovaných proti koronavírusu 6,7 milióna ľudí. Posilňujúcu dávku dostalo viac ako 2,8 milióna ľudí.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie