• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

V pozadí „cirkusu“ okolo odvolávania Kollára podľa Fica sú čurillovci a Lipšic (video)

V pozadí „cirkusu“ okolo odvolávania Kollára podľa Fica sú čurillovci a Lipšic (video)

Dôvodom plánovaného útoku na generálneho prokurátora Maroša Žilinku má podľa Roberta Fica byť, že v trestných kauzách postupuje podľa trestného poriadku.

27.6.2023 (SITA.sk) - Strana Smer-SD sa nezúčastní na prípadnej mimoriadnej schôdzi zameranej na odvolanie predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina).

Zámer zaútočiť na Aláča

Ako na tlačovej konferencii povedal šéf strany Robert Fico, Kollár by mal pre kauzu údajného útoku na svoju expartnerku odstúpiť sám.

Za zverejnením celej veci však šéf Smeru vidí zámer zaútočiť na šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) Michala Aláča alebo generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

„Je to útok proti tým predstaviteľom bezpečnostných zložiek, ktorí veľmi jasne vyšetrili správanie takzvaných elitných vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) čurillovcov," povedal Fico.

Manipulácia trestných konaní

Dôvodom plánovaného útoku na Žilinku má podľa Fica byť, že v trestných kauzách postupuje podľa trestného poriadku.

V súvislosti s Aláčom zase spomenul správu SIS o údajnej manipulácii trestných konaní. Túto správu na neverejnom zasadnutí parlamentu prečítal práve Kollár. „A samozrejme je to príprava na útok voči čelnom tímu Oblúk," uviedol Fico z poukazom na tím policajnej inšpekcie, ktorý vyšetroval príslušníkov NAKA.

„Áno pán Kollár sa priznal, že použil fyzické násilie proti jednej zo svojich partneriek. My sme to odsúdili a myslíme si, že by mal odstúpiť z funkcie," vyhlásil Fico. Doplnil však, že v pozadí tohto „cirkusu" je špeciálny prokurátor Daniel Lipšic a „čurillovci", ktorí to chcú využiť na zbavenie sa svojich nepriateľov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie