• Dnes je: Pondelok 08. augusta 2022 meniny má Oskár

V Poľsku nastal výbuch ďalšej bane, niekoľko ľudí je nezvestných

V Poľsku nastal výbuch ďalšej bane, niekoľko ľudí je nezvestných

Výbuch v bani Borynia-Zofiówka na juhu krajiny nastal v sobotu o 3:40 asi 900 metrov pod zemou.

23.4.2022 (Webnoviny.sk) - Poľské banské úrady v dôsledku úniku metánu a silného podzemného otrasu stratili kontakt s desiatimi baníkmi v bani Borynia-Zofiówka na juhu krajiny. Výbuch nastal v sobotu o 3:40 asi 900 metrov pod zemou.

Ťažobná spoločnosť JSW uviedla, že v tom čase bolo v bani 52 robotníkov a 42 z nich dokázali šachtu sami opustiť.

Bolo to už druhé banské nešťastie v Poľsku v priebehu štyroch dní. V stredu opakovane vybuchol metán v neďalekej uhoľnej bani Pniówek. Po explóziách zostalo päť mŕtvych, sedem nezvestných a desiatky zranených osôb.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie