• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

V Petržalke si vyrábajú vlastné stojany na bicykle, vzniklo ich už viac ako 100 (video)

V Petržalke si vyrábajú vlastné stojany na bicykle, vzniklo ich už viac ako 100 (video)

Viac ako 70 stojanov z dielne petržalského oddelenia údržby už umiestnili v uliciach mestskej časti.

28.5.2022 (Webnoviny.sk) - Zamestnanci miestneho úradu v bratislavskej Petržalke vyrobili vo vlastnej réžii viac ako 100 stojanov na bicykle a kolobežky. Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, vyše 70 stojanov z dielne petržalského oddelenia údržby už umiestnili v uliciach.

Plánujeme ich osadiť aj pri našich verejných materských školách," uviedla samospráva s tým, že tri stojany pribudli aj pri Gymnáziu na Pankúchovej ulici.

Výhodou stojanov vlastnej výroby je podľa samosprávy najmä ich cena. „Náklady na výrobu jedného kusu neprekročia 40 eur," priblížila mestská časť s tým, že nové stojany sa navyše vyznačujú odolnosťou.


Vyrábame ich zo železnej rúry a povrchová úprava spočíva v žiarovom zinkovaní so životnosťou 80 rokov," dodáva Petržalka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Autobus plný detí sa za obcou Lubina zrazil s autom, cestu museli uzavrieť (foto)

autobus plny deti sa za obcou lubina zrazil s autom cestu museli uzavriet foto

7.6.2023 (SITA.sk) - Na ceste III/1239 za obcou Lubina v okrese Nové Mesto nad Váhom sa zrazil autobus s osobným autom. Informujú o tom polícia na sociálnej sieti Facebook .

V autobuse sa viezlo 27 detí a štyri dospelé osoby. „Zranený vodič motorového vozidla, ktorý bol zakliesnený vo vozidle, je v starostlivosti záchranárov a letecky bol prevezený do nemocnice," priblížila polícia s tým, že všetky deti sú bez zranenia.

Cestu lll/1239 museli po nehode uzavrieť.


Počasie