• Dnes je: Nedeľa 29. mája 2022 meniny má Vilma

V Pakistane zahynuli desiatky ľudí v zasnežených autách, väčšina zomrela v dôsledku podchladenia

V Pakistane zahynuli desiatky ľudí v zasnežených autách, väčšina zomrela v dôsledku podchladenia

V stredisku Murree cez noc napadalo 1,2 metra snehu.

8.1.2022 (Webnoviny.sk) - Najmenej 22 ľudí zomrelo po tom, čo v noci pre husté sneženie uviazli vo svojich autách v horskom turistickom rezorte Murree v Pakistane. Teploty tam klesli na mínus osem stupňov Celzia. Väčšina obetí zomrela v dôsledku podchladenia, uviedli úrady.

Lekár záchrannej služby Abdur Rehman sa vyjadril, že z áut evakuujú všetkých uviaznutých turistov a súčasný počet obetí je desať mužov, desať detí a dve ženy. Medzi obeťami je aj policajt a osem jeho príbuzných.

Tisícky áut v snehu

Minister vnútra Šejk Rašíd Ahmed uviedol, že zo snehu vytiahli tisícky vozidiel, no viac ako tisíc ďalších je stále uviaznutých. V oblasti Murree, ktoré sa nachádza zhruba 45 kilometrov od hlavného mesta Islamabad, napadalo v noci podľa ministra 1,2 metra snehu.

Všetka prichádzajúca doprava je v sobotu zablokovaná a dostať sa do Murree môžu len záchranári a tí, čo vezú jedlo pre uviaznutých ľudí. Na pomoc tam privolali polovojenské sily aj špeciálnu horskú vojenskú jednotku.

Záchranné úsilie

Miestny správca Umar Makbúl informoval, že výdatné sneženie v noci komplikovalo záchranné úsilie a dokonca aj ťažká technika, ktorú priviezli na odpratávanie snehu, spočiatku uviazla. Uviaznutým turistom počas noci rozdali jedlo a prikrývky. Operácie na záchranu aj vytiahnutie obetí pokračujú.

Vojenské jednotky a stroje pracovali na vyčistení všetkých ulíc v meste a armáda zriadila v armádnych školách tábory, ktoré poskytovali prístrešie a jedlo, uvádza agentúra AP.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie