• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

V okrese Veľký Krtíš vyhlásili pre nelegálnu migráciu mimoriadnu situáciu

V okrese Veľký Krtíš vyhlásili pre nelegálnu migráciu mimoriadnu situáciu

Ministerstvo vnútra chce nájsť vhodnú lokalitu na vybavovanie cudzincov mimo obytnej zóny, a to na okraji mesta Veľký Krtíš.

2.9.2023 (SITA.sk) - Pre nárast neregulárnej migrácie v okrese Veľký Krtíš vyhlásili v sobotu 2. septembra mimoriadnu situáciu. Tá umožní využívať legislatívne nástroje na efektívnejšie zaistenie potrebných procesov.

Informovalo o tom tlačové oddelenie ministerstva vnútra s tým, že k dnešnému dňu neevidujú narušenie verejného poriadku cudzincami, ktorí majú neoprávnený pobyt na území SR.

„Chápeme, že vzniknutá situácia môže spôsobovať obavy medzi občanmi, preto vyvíjame všetko úsilie k tomu, aby sa sme čo najrýchlejšie a najefektívnejšie vyriešili aktuálny stav,“ vyhlásil rezort vnútra a vysvetlil, že chcú zabezpečiť bezpečnosť obyvateľov a zrýchliť vybavovacie procesy.

MV SR to chce urobiť tak, že nájde vhodnú lokalitu na vybavovanie cudzincov mimo obytnej zóny, a to na okraji mesta Veľký Krtíš.

„Okrem operatívnych opatrení podnikáme aj kroky k vyriešeniu neregulárnej migrácie z dlhodobého hľadiska. Cieľom je udržať bezpečnosť a nerušený každodenný život občanov a samospráv. Vyzývame občanov, aby sa v prípade podozrenia z narušenia verejného poriadku alebo z podozrenia z páchania trestného činu neváhali obrátiť na políciu,“ uzavrelo ministerstvo.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie