• Dnes je: Piatok 15. októbra 2021 meniny má Terézia

V obci Zbůch unikal plyn, hasiči museli evakuovať desiatky ľudí (foto)

V obci Zbůch unikal plyn, hasiči museli evakuovať desiatky ľudí (foto)

V súčasnosti robia hasiči nepretržité merania koncentrácií plynu v ovzduší.

19.9.2021 (Webnoviny.sk) - Celkovo 29 obyvateľov piatich domov v obci Zbůch v okrese Plzeň-sever evakuovali v nedeľu predpoludním hasiči pre únik plynu. Na miesto vyrazilo päť jednotiek hasičov a policajti po tom, ako plyn vo veľkom rozsahu začal unikať z vyrovnávacej nádrže. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

„Na úrovni bývalej bane nastal únik zemného plynu z nadzemného zásobníka. Dobrovoľné jednotky evakuovali najbližších päť domov. Evakuovaní z okruhu asi sto metrov sú zhromaždení v hasičskej zbrojnici v obci Zbůch, kde sa o nich stará tamojšia jednotka," povedal hovorca hasičov Petr Poncar.

Podľa portálu TN.cz už únik plynu zastavili. „Teraz robíme protipožiarne opatrenia a nepretržité meranie koncentrácií plynu v ovzduší," konštatoval hovorca hasičov.

O incidente na svojom twitterovom účte informovala aj česká polícia. „Prijali sme oznámenie, že z vyrovnávacej nádrže v obci Zbůch na Plzenskej ulici nastal únik plynu. Táto ulica, na ktorej je cesta prvej triedy, je uzatvorená," uviedla polícia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie