• Dnes je: Nedeľa 29. mája 2022 meniny má Vilma

V lokalite Kláštorisko – Mníchovský potok pribudol altánok aj informačná tabuľa

V lokalite Kláštorisko – Mníchovský potok pribudol altánok aj informačná tabuľa

Na zrevitalizovanom archeologickom nálezisku pribudol altánok a informačná tabuľa.

20.11.2021 (Webnoviny.sk) - Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Šariš-Bardejov, v spolupráci s miestnymi združeniami a aktivistami, dokončila obnovu turistickej infraštruktúry v lokalite Kláštorisko – Mníchovský potok. Na tomto zrevitalizovanom archeologickom nálezisku počas októbra a novembra pribudol altánok a informačná tabuľa.

Ako informoval riaditeľ OOCR Šariš-Bardejov Radomír Jančošek, pri revitalizácii turistickej infraštruktúry sa sústredili na zveľadenie schátranej turisticko – rekreačnej oblasti pre návštevníkov regiónu.

V rámci prác preto obnovili drevené prvky - altánok a lavičky, kamenné ohnisko, turistické značenie, pribudla informačná tabuľa, realizovali sa terénne úpravy a jemný posyp kameninou. Súčasťou prác bolo aj čistenie porastov a ich prerezávka, osadenie tabule s historickými informáciami od archeológov a mapou regiónu.

Chceme oživiť zabudnutú históriu tohto miesta, kde bol v stredoveku kláštor. Cieľom obnovy je revitalizácia lokality, ktorá je turisticky atraktívna a rozšíri ponuku tohto typu v našom regióne,“ uviedol Jančošek s tým, že do konca roka ešte obnovia drevený altánok s ohniskom tzv. Komínek Mihaľov v Bardejove.

Archeologické nálezisko Kláštorisko – Mníchovský potok je novou turistickou zastávkou, ktorá sa nachádza v blízkosti hlavnej turistickej magistrály SNP – červená značka. Lokalita Kláštorisko sa nachádza neďaleko Bardejova, v údolí nad Mníchovským potokom. Archeologicky bola lokalita Kláštoriska preskúmaná niekoľkokrát. V roku 1979 boli pri archeologickom prieskume nájdené keramické úlomky z obdobia stredoveku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie