• Dnes je: Utorok 21. septembra 2021 meniny má Matúš

V Krkonošiach spadli dve lavíny, zasypali niekoľko ľudí

V Krkonošiach spadli dve lavíny, zasypali niekoľko ľudí

Ženu, ktorú zasypal sneh na českej strane, museli oživovať.

14.3.2021 (Webnoviny.sk) - V Krkonošiach spadli v nedeľu dve lavíny, ktoré zavalili niekoľko ľudí. Lavíny sa spustili na českej aj poľskej strane hôr a na oboch miestach pomáha česká záchranná služba, ktorá vyslala aj vrtuľník. V Česku našli záchranári pod snehom ženu, ktorú oživovali, povedal pre spravodajský portál iDNES.cz hovorca českej horskej služby Radek Zeman.

Krátko po poludní horská služba na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter informovala, že sa v lokalite Biely Jar v Poľsku zosunula lavína, ktorá podľa informácií poľskej horskej služby GOPR zasypala dvoch ľudí. O hodinu neskôr horská služba informovala o lavíne na českej strane, na mieste Mužské kameny.

„Záchranári našli jednu ženu, ktorú resuscitujú, v túto chvíľu už môže byť vo vrtuľníku na ceste do nemocnice. Dvaja ďalší ľudia utrpeli ľahšie zranenia, neboli celkom zasypaní. Na mieste sa pohybovalo celkovo šesť ľudí,“ vysvetlil situáciu na českej strane Krkonôš Zeman. O dianí v Poľsku nemal bližšie informácie. Pátranie tam pokračuje, záchranári pracujú v náročnom teréne.

Na miesto vyrazila aj polícia, ktorá spolupracuje s horskými záchranármi, uviedla hovorkyňa krajskej polície Iva Kormošová. Podľa nej policajti čakajú na to, aby mohli záchranárom pomôcť, a následne budú udalosť vyšetrovať.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie