• Dnes je: Pondelok 16. júla 2018 meniny má Drahomír

V košickej ZOO zvieratá dostávajú okrem ovocia aj zmrzlinu

V košickej ZOO zvieratá dostávajú okrem ovocia aj zmrzlinu

Kuchyňa pre zvieratá pripravuje pravidelné dávky zmrzliny, ale na osvieženie využívajú aj vodu v potoku, ktorý preteká viacerými výbehmi.

KOŠICE 12. augusta (WebNoviny.sk) – V týchto extrémnych horúčavách Košická zoologická záhrada (ZOO) venuje zvýšenú pozornosť všetkým zvieratám. Ako uviedla hovorkyňa košickej ZOO Eva Malešová, chovatelia sa starajú predovšetkým o pravidelný prísun čerstvej vody. Najmä kopytníky dostávajú viac zeleného krmiva bohatého na vodu.

„V kŕmnych dávkach sa všeobecne objavuje viac ovocia a zeleniny. Na spestrenie, ale aj osvieženie, kuchyňa pre zvieratá pripravuje pravidelné dávky zmrzliny. V obľúbených ľadových pochúťkach si nájdu svoje kŕmne dávky medvede, primáty, levica, ale sporadicky aj tučniaky či tulene,“ povedala Malešová.


Viac ako inokedy využívajú zvieratá vodu v potoku, ktorý preteká viacerými výbehmi. V ňom hľadá osvieženie napríklad tiger Lucky, ale aj medvede, ktorým chovatelia aj tento rok pripravili bazény resp. malé priehrady. Vodný kúpeľ v umelých bazénoch si vychutnávajú aj opice, sovy, papagáje. Lamy a pštrosy dostávajú sprchu, ktorú si vyslovene užívajú.

„Ani jedno zviera nie je vystavené celodennej páľave. Zvieratá si nachádzajú tieň pod stromami, ale aj pod prístreškami , ktoré sú súčasťou výbehov. Návštevníkom preto odporúčame návštevu v predpoludňajších hodinách alebo v podvečer, keď väčšinu zvierat môžu obdivovať v plnej kráse,“ uviedla Malešová.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie