• Dnes je: Nedeľa 03. decembra 2023 meniny má Oldrich

V Košiciach vyrástli 2 atraktívne K Parky, Kaufland takto motivuje mladých k pohybu

V Košiciach vyrástli 2 atraktívne K Parky, Kaufland takto motivuje mladých k pohybu

Úspešný projekt K Parkov má svoje pokračovanie a vďaka nemu na košických sídliskách KVP a Nad jazerom vyrástli moderné multifunkčné ihriská.

25.7.2023 (SITA.sk) - Naprieč celým Slovenskom ich stavia obchodný reťazec s cieľom vytvoriť atraktívne miesta pre deti a tínedžerov, ktorí na nich môžu zmysluplne tráviť voľný čas.

V predposlednú júlovú sobotu to v metropole východu žilo zábavou, hudbou aj športom, pretože otvorenie K Parkov si Košičania užili dokonca na dvoch miestach. Nový športovo - oddychový areál dopoludnia sprístupnili verejnosti zástupcovia Kauflandu spolu s vedením mestskej časti na Sídlisku KVP, kde zábavu rozprúdili moderátor Pablo aj reggae rytmy kapely Medial Banana. Popoludní bolo rušno aj v mestskej časti Nad Jazerom, kde návštevníkov čakali raperi Zverina & Shomi, no v oboch K Parkoch sa profesionálni tréneri a inštruktori postarali aj o skvelú parkour šou či lekcie jazdy na skateboarde.

Slávnostné otvorenie si 22. júla nenechala ujsť najmä mladá generácia, ktorá na moderných ihriskách môže športovať, zabávať sa a stretávať s kamarátmi. Lezecká stena, pingpongový stôl, workoutová konštrukcia, streetbalové ihrisko, špeciálne plochy, na ktorých sa dá jazdiť na skateobarde aj na kolobežke, takýto atraktívny priestor obyvatelia oboch košických sídlisk získali v projekte K Park.

Ten po celom Slovensku vyvolal veľký záujem ihneď po spustení a v úvodnom ročníku sa do hlasovania o sedem víťazných lokalít, v ktorých vyrástli vďaka Kauflandu nové športovo-oddychové areály, zapojilo vyše 980 tisíc hlasujúcich. Do druhého ročníka sa prihlásilo 27 miest a okrem košických mestských častí v ňom vyhrali moderné ihriská aj Stará Ľubovňa, Kežmarok, Považská Bystrica, Lučenec a Šamorín.

"Sme radi, že K Parky sa po celom Slovensku stávajú miestom, kde deti a tínedžeri radi trávia svoj voľný čas. Teší nás to o to viac, že dnes ich zaujíma skôr virtuálny svet, než ten skutočný," vysvetľuje Lucia Vargová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland Slovenská republika, ktorá dodáva: "Chceli sme, aby počítačové hry vymenili za pohyb, ktorý k zdravému životnému štýlu jednoznačne patrí. A aby sa pri tom mohli spoločne zabávať aj s rovesníkmi."

Novootvorené športoviská si pochvaľujú nielen mladí Košičania, ale aj zástupcovia mestských častí, ktorí spoluprácu s Kauflandom oceňujú. "Chcem sa poďakovať všetkým obyvateľom nášho sídliska, ale aj ostatným mestským častiam, ktoré sa spojili a pomohli nám K Park vyhrať," hovorí Mgr. Ladislav Lörinc, starosta Mestskej časti KVP. "Je pre mňa veľká radosť, keď vidím deti tešiť sa z nového miesta, kde môžu tráviť voľný čas. Na Sídlisku KVP to vhodne doplnilo ponuku detských ihrísk aj športovísk a mne by sa splnil sen, ak by z nášho K Parku vzišiel nový profesionálny skateboardista alebo skateboardistka".

Aj starostka Mestskej časti Košice – Nad jazerom víta aktivity obchodného reťazca, ktorý mestám či mestským častiam dáva príležitosť vyhrať moderné športovo-oddychové areály. "Veľká vďaka patrí spoločnosti Kaufland aj všetkým, ktorí našej mestskej časti posielali svoje hlasy a pomohli nám K Park získať. Bude ideálnym miestom na športové vyžitie, relax a pobyt na čerstvom vzduchu jazerských detí aj mládeže, a tiež miestom na voľnočasové aktivity. Želám si, aby náš K Park mal čo najviac spokojných návštevníkov a nadšených športovcov," dopĺňa Ing. Mgr. Lenka Kovačevičová.

Projekt K Parkov, ktorým obchodný reťazec motivuje deti a dospievajúcich k tomu, aby sa venovali športovým aktivitám a chvíle voľna radšej využívali na pobyt vonku či stretnutia s priateľmi, pokračuje aj v roku 2023. Na stránke www.kauflandpark.sk sa už zaregistrovali mestské časti a mestá z celého Slovenska, ktoré sa o výhru v podobe nového športovo-oddychového areálu budú uchádzať aj v treťom ročníku. Ďalšiu víťaznú sedmičku určí hlasovanie verejnosti.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Zoroslav Kollár opätovne zdraví Sulíka, tentokrát hovorí o podivnom biznise s ropnými produktami (video)

zoroslav kollar opatovne zdravi sulika tentokrat hovori o podivnom biznise s ropnymi produktami video

3.12.2023 (SITA.sk) - Richard Sulík mal počas svojho ministrovania nastaviť biznis s ropou a ropnými produktmi tak, aby vyhovoval istým firmám. Ide o ropu a ropné produkty, ktoré má štát uskladnené pre prípad núdze.

Podivný biznis s ropnými produktami

Ako ďalej uviedol vo svojom najnovšom videu podnikateľ a právnik Zoroslav Kollár, celý biznis sa točí okolo spoločnosti Zväz pre skladovanie zásob, a.s., v ktorej má malý podiel aj bratislavská rafinéria Slovnaft, ktorá patrí medzi hlavných hráčov pri skladovaní núdzových zásob ropy a ropných produktov.

„Ekonomické výsledky tejto spoločnosti sú priam ohromujúce. Spoločnosť má iba jedného zamestnanca, obrat takmer 20 miliónov eur a zisk 3 milióny eur ročne. Firma snov. Takúto rentabilitu dosahujú iba drogoví díleri a obchodníci s bielym mäsom,“ podotkol Kollár. Podivný biznis sa má podľa Zoroslava Kollára točiť cez štátnu firmu Spoločnosť pre skladovanie, ktorá je jedna zo zakladateľov Agentúry pre núdzové zásoby ropy a ropných produktov.

Čoskoro končiaca zmluva

„Zväz pre skladovanie zásob si prenajíma od Spoločnosti pre skladovanie jej 70 percent skladovacích kapacít dlhodobo. To znamená, že má absolútny a nerušený monopol. Agentúra pre núdzové zásoby ropy a ropných produktov sa tvári, že skladuje ropu a ropné produkty u skladovateľa, ktorý jej ponúka najlepšie podmienky. Nuž, ľahko sa vyhráva verejné obstarávanie, keď je niekto jediný na Slovensku. Dobre vymyslené,“ dodal Zoroslav Kollár, podľa ktorého štátu pre nastavenie takéhoto biznisu vzniká každoročne strata vo výške niekoľkých miliónov eur.

Richarda Sulíka po nástupe do funkcie ministra hospodárstva mali podľa Zoroslava Kollára spriaznení podnikatelia upozorniť, že zmluva medzi Zväzom pre skladovanie zásob a Agentúrou pre núdzové zásoby ropy a ropných produktov končí v roku 2025.

Zmluva vďaka Sulíkovi

„Takže sa stalo niečo na Slovensku nevídané. Agentúra vyhlásila súťaž na skladovanie ropy a ropných produktov už v roku 2021 a verejné obstarávanie úspešne ukončila v roku 2022. To znamená, tri roky pred uplynutím doby, na ktorú mala zabezpečené skladovanie. Asi by sme ich mali za to pochváliť, ale nie je veľmi za čo. Spoločnosť Zväz pre skladovanie zásob má vďaka kooperácii so štátom monopol, takže verejné obstarávanie malo už vopred jasného víťaza. Vďaka Richardovi Sulíkovi má súkromná firma s jedným zamestnancom zabezpečenú zmluvu na ďalších 15 rokov,“ doplnil Zoroslav Kollár.

Za desať rokov má tak podľa neho Zväz pre skladovanie zásob zabezpečený príjem vo výške takmer 300 miliónov eur. Spoločnosť Zväz pre skladovanie má ešte podľa Zoroslava Kollára zarobiť ďalšie milióny pri výmene starých zásob ropy či ropných produktov.


Počasie