• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

V Košiciach sa bude testovať aj počas vianočných sviatkov, magistrát zriadil nové odberné miesto

V Košiciach sa bude testovať aj počas vianočných sviatkov, magistrát zriadil nové odberné miesto

Na iných miestach sa počas sviatkov netestuje

Mesto Košice zriadilo v budove Magistrátu mesta na Triede SNP v spolupráci s Univerzitnou nemocnicou L. Pasteura (UNLP) a Regionálnym úradom verejného zdravotníctva odberné miesto, ktoré bude v prevádzke od 9.00 do 14.00 počas všetkých troch sviatočných dní.

Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Fabian.

„Každý z nás sa chce stretnúť so svojimi rodičmi a aj v uplynulých dňoch sme videli, aké sú všade rady na testovanie.

Pozorne sme sledovali situáciu a už od začiatku decembra sme sa snažili zorganizovať a vybaviť všetko potrebné. Všetko sme napokon úspešne zvládli a tak, 24., 25. a 26. decembra budeme môcť otestovať ľudí priamo na košickom magistráte,“ uviedol primátor mesta Jaroslav Polaček (nezávislý).


K dispozícii bude celkovo 3-tisíc testov, ktoré po dohode primátora s ministerstvom zdravotníctva uvoľnila UNLP.

Na iných miestach sa počas sviatkov netestuje

Počas Vianoc nebude v prevádzke veľkokapacitné odberové miesto v areáli umývacieho centra DPMK na Bardejovskej ulici, kde je možné sa na objednávku otestovať prostredníctvom PCR testov.


„Keďže počas sviatkov sa nebude dať nikde otestovať, touto cestou pomôžeme tým, ktorí budú testovanie potrebovať. Na tieto tri dni poskytneme mestu Košice aj antigénové testy a pre zdravotníkov všetky ochranné prostriedky, či dezinfekciu na základe dotácie mesta,“ dodal výkonný riaditeľ UNLP pre liečebno-preventívnu starostlivosť Martin Paulo.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie