• Dnes je: Utorok 17. júla 2018 meniny má Bohuslav

V Košiciach bola posledná rozlúčka s Pavlom Paškom, smútočný prejav predniesol Viktor Stromček

V Košiciach bola posledná rozlúčka s Pavlom Paškom, smútočný prejav predniesol Viktor Stromček

V smútočnom príhovore Stromček uviedol, že bol pre mnohých vzorom.

KOŠICE 10. apríla (WebNoviny.sk) – S bývalým predsedom Národnej rady SR a podpredsedom strany Smer-SD Pavlom Paškom sa dnes do košického krematória prišlo rozlúčiť niekoľko stoviek ľudí. Smútočný prejav predniesol generálny manažér strany Smer-SD Viktor Stromček, ktorý bol nielen spolupracovníkom, ale aj osobným priateľom Pašku a jeho rodiny.

Stromček priblížil Paškov život v príhovore

„Jeho náhly odchod bol pre mnohých šokom. Pavol Paška prekypoval energiou a ľudskosťou. Takto si ho budeme pamätať,“ povedal Stromček.

V príhovore Stromček priblížil jeho život a kariéru ako podnikateľa aj ako politika. „Bol pre mnohých vzorom. Vždy dodržal dané slovo, vedel odpúšťať a bol veľkorysý, dobrosrdečný. Mal priateľov na Slovensku aj po celom svete. Poznali ho mnohí politici a štátnici, diplomati, ktorí si ho vážili a rešpektovali. Budeme na neho spomínať ako na predsedu parlamentu, podpredsedu strany Smer, ako na významného stredoeurópskeho politika, na moderného sociálneho demokrata, lokálpatriota, Košičana,“ povedal Stromček.


V dobrom spomína Pavla Pašku aj Zdenko Trebuľa, ktorý bol dvanásť rokov predsedom Košického samosprávneho kraja. Pašku poznal nielen ako politika, ale ešte v 90. rokoch spolu podnikali.

Ak človek niečo robí, chybí

„Pre mňa to bol jeden z najschopnejších ľudí, ktorých som v živote stretol. No v takýchto momentoch by sme sa mali zamýšľať. Áno, človek, ak robí, robí aj chyby. Mnohí ľudia by sa mali zamyslieť, pretože Paška urobil veľmi veľa pre Slovensko i pre Košice,“ povedal Trebuľa.

Na pohrebe nechýbali ani predstavitelia vlády za stranu Smer-SD na čele s predsedom Petrom Pellegrinim. Medzi smútočnými hosťami boli aj predseda Smeru Robert Fico, predseda strany Most-Híd Béla Bugár a predseda parlamentu i SNS Andrej Danko či predsedníčka ústavného súdu Ivetta Macejková.

Úctu mu prišili vzdať aj bývalí prezidenti SR Rudolf Schuster a Ivan Gašparovič. Prišli aj mnohí poslanci NR SR za stranu Smer-SD, košického krajského i mestského zastupiteľstva a mnohí Košičania.

,

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie