• Dnes je: Nedeľa 26. septembra 2021 meniny má Edita

V Košiciach a okolí je už v karanténe takmer 800 žiakov, pandémia zasiahla tretinu škôl

V Košiciach a okolí je už v karanténe takmer 800 žiakov, pandémia zasiahla tretinu škôl

Mesto Košice eviduje na 11 svojich základných školách 17 tried, ktorých žiaci museli prejsť na on-line vyučovanie.

Podľa aktuálnych informácií a hlásení od rodičov a riaditeľov škôl je celkovo v Košiciach a okolí pre pozitívny test žiaka na nový koronavírus v karanténe už 31 tried s takmer 800 žiakmi. Informoval o tom Magistrát mesta Košice.

Mesto Košice eviduje na 11 svojich základných školách 17 tried, ktorých žiaci museli prejsť na on-line vyučovanie.

Ich počet sa tak podľa vedúcej oddelenia školstva magistrátu mesta Košice Beáty Lopušniakovej z pondelkových deväť zvýšil na takmer dvojnásobok. Pandémia tak po piatich vyučovacích dňoch zasiahla do života takmer tretiny škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice.

Po tri triedy sú v karanténe v ZŠ Jozefa Urbana na Jenisejskej a v ZŠ Fábryho. V ZŠ Krosnianska 2 a ZŠ Maurerova sú po dve triedy, ktoré prešli na dištančnú formu vyučovania. Na ďalších siedmich školách je v karanténe jedna trieda. Košické RÚVZ zároveň eviduje 10 tried v stredných odborných školách a gymnáziách v metropole východu, ktorých žiaci museli ísť do karantény. V okrese Košice – okolie majú pozitívne testovaného žiaka spolu štyri školy.

Deti od piatich rokov sa budú môcť na Slovensku zaočkovať proti koronavírusu, schváliť ho však musí lekár

Od štvrtka 9. septembra sa budú môcť očkovať deti od päť do 11 rokov. Ako po rokovaní vlády uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, očkovanie je dobrovoľné a na žiadosť rodičov, schváliť ho musí lekár.


Deti sa budú očkovať tretinovou dávkou vakcíny od Pfizeru, vakcíny im budú podávať pediatri.


Požiadavku na očkovanie detí podľa ministra vzniesli odborníci, pediatri a iní lekári, ktorí sa venujú očkovaniu a ochrane detí. „Má to prispieť k tomu, aby sme ochránili hlavne citlivé skupiny detí, ktoré by mohli mať ako nezaočkované pri styku s COVIDOm nejaké problémy,“ konštatoval šéf rezortu zdravotníctva.


Ako Lengvarský dodal, existujú isté skupiny diagnóz, kedy je očkovanie pre deti odporúčané a musí byť schválené pediatrom, prípadne iným odborníkom.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie