• Dnes je: Streda 18. mája 2022 meniny má Viola

V Kežmarku je hospitalizovaných dvanásť covidových pacientov, pozitívni sú aj piati zamestnanci

V Kežmarku je hospitalizovaných dvanásť covidových pacientov, pozitívni sú aj piati zamestnanci

Vo vakcinačnom centre v budove polikliniky na Hviezdoslavovej ulici očkujú len vakcínou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech.

Kežmarská nemocnica sa v súčasnosti stará o 12 pozitívnych pacientov s COVID-19. Z nich dvaja potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie, ďalší ventilačnú podporu s vysokým prietokom plynov, takzvanú high-flow. Pozitívnu pacientku majú aj na gynekologicko-pôrodníckom oddelení.

Ako ďalej informovala námestníčka nemocnice pre liečebno-preventívnu starostlivosť Lýdia Wikarská, oproti minulému týždňu sa situácia veľmi nezmenila, mali tam vtedy o jedného pacienta viac. Na druhej strane nemocnica eviduje aj mierny výpadok personálu, pozitívni na koronavírus sú piati zamestnanci.

Minulý týždeň vo vakcinačnom centre Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra podali 516 dávok vakcín proti koronavírusu. Najvyšší záujem evidovali v prípade tretej dávky, ktorú podali 328 záujemcom.

Vo vakcinačnom centre v budove polikliniky na Hviezdoslavovej ulici očkujú len vakcínou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech. Nemocnica pre záujemcov o očkovanie pridáva v mesiaci január jeden deň navyše, a to štvrtok.


V nemocničnom mobilnom odbernom mieste počas minulého týždňa vykonali 797 antigénových testov, ktorých pozitivita bola na úrovni 2,51 percenta. Spomedzi 455 PCR testov bolo pozitívnych viac ako 33 percent.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie