• Dnes je: Štvrtok 29. júla 2021 meniny má Marta

V kauze úmrtia Lučanského vykonali už desiatky úkonov, Žilinka však nechce dávkovať informácie po kúskoch

V kauze úmrtia Lučanského vykonali už desiatky úkonov, Žilinka však nechce dávkovať informácie po kúskoch

Vypočuť treba podľa generálneho prokurátora ešte množstvo svedkov.

28.1.2021 (Webnoviny.sk) - V kauze úmrtia bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského už vyšetrovacie orgány vykonali desiatky úkonov a znaleckých skúmaní. Novinárom to vo štvrtok 28. januára povedal generálny prokurátor Maroš Žilinka. Zdôraznil, že verejnosti nechce posúvať čiastkové informácie, ktoré by vyvolali len ďalšie otázky a špekulácie.

„Ja som prisľúbil, že sa zúčastním rekonštrukcie tejto smutnej udalosti v Prešove,” povedal Žilinka s tým, že nevie ešte konkretizovať, kedy sa rekonštrukcia uskutoční. „Rozsah znaleckého dokazovania je skutočne veľký,” zdôraznil. Podľa generálneho prokurátora musí byť veľké množstvo osôb v rámci tohto prípadu vypočutých v postavení svedkov. „Po skončení vyšetrovania poskytneme veľmi podrobnú informáciu verejnosti o našich zisteniach. Či už budú také alebo onaké,” dodal Žilinka.

Bývalý prezident Policajného zboru Milan Lučanský zomrel v stredu 30. decembra 2020 po tom, ako sa deň predtým v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu. Ešte predtým v prvej polovici decembra musel podstúpiť operáciu po tom, čo sa podľa vlastných slov v cele zranil. Lučanský bol väzobne stíhaný pre obvinenie v kauze Judáš.

Viac k téme: akcia "Judáš", úmrtie, vyšetrovanie

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie