• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

V januári mierne klesol počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi

V januári mierne klesol počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi

Oproti koncu minulého roka išlo o pokles o 319 ľudí na 57,3 tisíca osôb.

20.2.2022 (Webnoviny.sk) - Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku v januári tohto roka mierne klesol. Sociálne dávky v prvom mesiaci tohto roka dostalo 57,3 tisíca osôb. Oproti koncu decembra išlo o pokles o 319 ľudí.

Medziročne sa počet poberateľov týchto dávok znížil o 3,5 tisíca. Na dávky v hmotnej núdzi bolo v januári tohto roka po zohľadnení ostatných členov rodiny celkovo odkázaných 120,7 tisíca osôb, čo je 2,21 % z celkového počtu obyvateľov na Slovensku.

Podiel ľudí v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov tak oproti decembru minulého roka klesol o 0,03 percentuálneho bodu, medziročne išlo o pokles o 0,21 bodu. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najviac poberateľov dávok

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého mesiaca v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica.

Okres Revúca vykázal 4,8 tisíca ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 12,17 % z celkového počtu obyvateľov tohto okresu.

V okrese Rimavská Sobota bolo 8,4 tisíca poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 9,97 % z počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Gelnica bolo v januári 8,23 % ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 2,6 tisíca sociálne odkázaným osobám.

Najmenej sociálne odkázaných

Najmenej sociálne odkázaných ľudí bolo v januári tohto roka v piatich bratislavských okresoch a okrese Senec. V okrese Senec bolo v hmotnej núdzi 0,17 % obyvateľov, teda 164 osôb.

V piatich bratislavských okresoch bolo na dávky v hmotnej núdzi odkázaných od 0,16 % po 0,26 % ich obyvateľov, čo predstavovalo od 97 osôb v okrese Bratislava I po 307 ľudí v okrese Bratislava II.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie