• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

V Írsku šoféroval iba 12-ročný chlapec, po zrážke s kamiónom zahynul

V Írsku šoféroval iba 12-ročný chlapec, po zrážke s kamiónom zahynul

Šoférujúci chlapec, ktorého rodičia sú Poliaci, bol v aute sám.

11.2.2022 (Webnoviny.sk) - V Írsku zahynul pri autonehode iba 12-ročný chlapec sediaci za volantom.

Ako referuje spravodajský web BBC, auto patriace chlapcovým rodičom sa v piatok krátko pred 2:00 miestneho času zrazilo s nákladným vozidlom pri obci Adare v grófstve Limerick.

Vodič nákladiaka, asi 40-ročný muž, sa vážne nezranil, ale údajne je v šoku. Írska polícia požiadala, aby ju kontaktovali svedkovia a vodiči s autokamerami.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie