• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

V Česku pribudlo cez 20-tisíc nových prípadov koronavírusu, najhoršia situácia je na strednej Morave

V Česku pribudlo cez 20-tisíc nových prípadov koronavírusu, najhoršia situácia je na strednej Morave

Najhoršia epidemická situácia je na strednej Morave.

České laboratória v piatok odhalili 20 315 prípadov nákazy koronavírusom a na ochorenie COVID-19 zomrelo ďalších 43 pacientov.

Celkovo od začiatku pandémie tak infekcii v krajine podľahlo už 32 744 ľudí. Informuje o tom portál TN.cz.

Spolu s rastúcim počtom nákaz v Česku pribúda aj počet pacientov, ktorí končia v nemocnici. V piatok bolo v krajine hospitalizovaných 6 169 nakazených pacientov, pričom 924 z nich má ťažký priebeh. Pred dvomi mesiacmi, 23. septembra, bolo v ČR hospitalizovaných len 183 ľudí s ochorením COVID-19 a vo vážnom stave bolo 28 z nich.

Najhoršia epidemická situácia je na strednej Morave. Najpostihnutejším je okrem Prostějov, kde na 100-tisíc obyvateľov pripadá 1 940,94 nakazených. Nasledujú okresy Šumperk (1 898,86), Olomouc (1 715,5) a Prachatice (1 608,93).

V Česku preverujú prvé podozrenie na nákazu variantom omikron

Pravdepodobne prvý prípad nákazy novým variantom koronavírusu omikron potvrdili u ženy, ktorá sa do Česka vrátila z Namíbie. Nový variant u nej vraj potvrdili dva sekvenčné testy.


Podozrenie, že žena sa nakazila variantom omikron, vyplýva z dvoch sekvenačných testov. Podľa zdroja TV Nova sa tieto vzorky teraz posielajú do pražského laboratória a čaká sa na vyhodnotenie tretieho testu. Dotyčná vraj pochádza z Liberca a do Česka sa vrátila z dovolenky v Namíbii. Medzipristátie mala v Juhoafrickej republike (JAR) a Dubaji.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie