• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

V Bratislave budú počas víkendu jazdiť historické vozidlá, dopravný podnik sa tak zapojí do mestských dní

V Bratislave budú počas víkendu jazdiť historické vozidlá, dopravný podnik sa tak zapojí do mestských dní

DPB vypraví v sobotu aj mimoriadnu linku R pri príležitosti Prvého parného dňa Železničného múzea Bratislava-Východ.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) vypraví počas Bratislavských mestských dní od 22. do 23. apríla historické vozidlá a posilní vybrané spoje.

Ako informuje hovorca DPB Martin Chlebovec, dopravný podnik vypraví v oba víkendové dni tri historické linky – električky, trolejbusy a autobusy, ktoré budú premávať v 30-minútovom intervale podľa cestovného poriadku od 10:00 do 17:00.

„V uliciach mesta bude možné stretnúť prierez vozidiel od konca 50. rokov až po rok 2000,“ priblížil Chlebovec. Jazda historickými vozidlami bude bezplatná.

Posilnia aj tri bežné linky

Historické električky (A) budú premávať po trase Jesenského – Špitálska – Vazovova – Blumentál – Obchodná – Tunel – Most SNP – Jesenského.


Historické autobusy (M) po trase Jesenského – Dunajská – Autobusová stanica – Pod stanicou – Pražská – ZOO – Botanická záhrada – Lanfranconi – Most SNP – Jesenského.


Historické trolejbusy (H) po trase Šulekova – Hodžovo námestie – Kollárovo námestie – Svätoplukova – Prievozská – Miletičova – Jelačičova a späť.

Počas víkendu posilnia tiež bežné električkové linky 4 a 9, a trolejbusovú linku 47 vypravením kapacitnejších vozidiel.

Na zástavke bude obchod so suvenírmi

V sobotu budú môcť cestujúci stretnúť DPB na zastávke Jesenského, kde bude pripravený obchod so suvenírmi a personalisti DPB. Zastávka bude slúžiť ako prestupný bod historických liniek.


DPB vypraví v sobotu aj mimoriadnu linku R pri príležitosti Prvého parného dňa Železničného múzea Bratislava-Východ.


Linka R odvezie cestujúcich od 10:00 do 17:30 po trase Rušňové depo I – Sklabinská – Pri Šajbách – Pastierska – Stolárska – Detvianska – Nám. A. Hlinku – kruhový objazd – Nám. A. Hlinku – Detvianska – Ihrisková – Pastierska – Pri Šajbách – Sklabinská – Rušňové depo I.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie