• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

V Bratislave bude Dúhový Pride, počítať treba s dopravnými obmedzeniami aj vylúčením zastávok MHD

V Bratislave bude Dúhový Pride, počítať treba s dopravnými obmedzeniami aj vylúčením zastávok MHD

Podujatie Dúhový Pride Bratislava sa uskutoční v sobotu 22.

21.7.2023 (SITA.sk) - Bratislavská polícia pripravuje bezpečnostné opatrenie v súvislosti s podujatím Dúhový Pride Bratislava, ktoré sa uskutoční v sobotu 22. júla. Vodiči by tak mali v Bratislave počítať s určitými dopravnými obmedzeniami, pričom môže dôjsť aj k dočasnému vylúčeniu zastávok mestskej hromadnej dopravy.

O prípadných ďalších dopravných obmedzeniach bude verejnosť včas informovaná. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

O verejný poriadok bude postarané

Ako polícia ďalej informovala, verejný poriadok budú zabezpečovať policajti z radov poriadkovej polície, dopravnej polície a kriminálnej polície v súčinnosti s policajtmi mestskej polície. Polícia bude postupovať v súlade so zákonom, pričom cieľom bezpečnostných obmedzení je zabezpečiť ochranu verejného poriadku, života, zdravia a majetku občanov a tiež plynulosť dopravy.

Prítomný bude aj antikonfliktný tím

„S občanmi, ktorí sa rozhodnú na zhromaždení zúčastniť budú komunikovať policajti Antikonfliktného tímu Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave," informovala polícia, ktorá súčasne žiada občanov, aby rešpektovali pokyny a výzvy polície. V prípade, že dôjde k narušeniu verejného poriadku, či k páchaniu protiprávnej činnosti, polícia využije na základe zákona všetky možnosti na obnovenie verejného poriadku či zjednanie nápravy.

Viac k téme: Antikonfliktný tím, bezpečnostné opatrenie, bratislavská polícia, Dopravné obmedzenia, Dúhový pochod PRIDE, hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave
Zdroj: SITA.sk - V Bratislave bude Dúhový Pride, počítať treba s dopravnými obmedzeniami aj vylúčením zastávok MHD © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie