• Dnes je: Utorok 21. septembra 2021 meniny má Matúš

V boji proti rasizmu a nenávisti musia stáť krajiny za slabými a ohrozenými, hovorí Brocková

V boji proti rasizmu a nenávisti musia stáť krajiny za slabými a ohrozenými, hovorí Brocková

Podľa štátnej tajomníčky Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brockovej je najlepšou cestou v boji proti rasizmu a xenofóbii vzdelávanie, dialóg a podpora sociálnej súdržnosti.

19.2.2021 (Webnoviny.sk) - Krajiny musia stáť v boji proti rasizmu, xenofóbii a nenávisti za slabými a ohrozenými. Na mimoriadnom zasadnutí Hospodárskej a sociálnej rady (ECOSOC) Organizácie spojených národov (OSN) to povedala štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZV SR) Ingrid Brocková.

Ministerstvo o tom informovalo v tlačovej správe, ktorú zaslal tlačový odbor.

Za slabými a ohrozenými treba stáť

Zasadnutie sa venovalo súvislostiam medzi štrukturálnym rasizmom, nerovnosťou a cieľmi udržateľného rozvoja, ako aj dopadom pandémie COVID-19. Jeho témou bol apel na odstránenie rasizmu, xenofóbie a diskriminácie.

„V boji proti rasizmu, xenofóbii a nenávisti musíme stáť za slabými a ohrozenými. Bez toho nevytvoríme zdravú a prosperujúcu spoločnosť 21. storočia. Najlepšou cestou v tomto smere je vzdelávanie, dialóg a podpora sociálnej súdržnosti,“ povedala Brocková.

Dôležitá téma pre Európsku úniu

Na podujatí vystúpila aj eurokomisárka pre rovnoprávnosť Helena Dalli. Tá potvrdila, že boj proti rasizmu, xenofóbii a diskriminácii je pre Európsku úniu (EÚ) dôležitou témou, v ktorej sa chce únia angažovať.

Výstupom zasadnutia je predsednícke vyhlásenie potvrdzujúce politický záväzok v boji proti rasizmu, xenofóbii a diskriminácii.

Viac k téme: diskriminácia, rasizmus, xenofóbia

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie