• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

V Banskej Bystrici sa pohyboval medveď, samospráva vyzýva k prijatiu neodkladných opatrení (foto)

V Banskej Bystrici sa pohyboval medveď, samospráva vyzýva k prijatiu neodkladných opatrení (foto)

Mesto v tejto súvislosti prosí obyvateľov, aby boli obozretní a dávali si pozor.

V Banskej Bystrici sa v nočných hodinách pohyboval medveď, a to po štvorprúdovej ceste v smere od ihriska do Sásovej. Polícia po prijatí oznámenia kontaktovala Zásahový tím pre medveďa hnedého.

Zvýšená monitorovacia činnosť

Ako v utorok informovala hovorkyňa mesta Zdenka Marhefková, medveďa naposledy videli na Javorníckej ulici a v okolí polikliniky na Rudohorskej ulici.

Zásahový tím preto aj v utorok pokračuje v prehľadávaní celej lokality smerom na Šachtičky. Monitorovaciu činnosť v lokalite zvýšila aj mestská polícia.

Prvoradá je bezpečnosť

Mesto v tejto súvislosti prosí obyvateľov, aby boli obozretní a dávali si pozor. „V prípade stretu s medveďom sa namiesto vyhotovenia videa či fotografie potichu a pokojne vzdiaľte a kontaktujte mestskú políciu na čísle 159,“ odporučila hovorkyňa.


„Bezpečnosť obyvateľov je pre nás prvoradá, preto vyzývame kompetentných, aby už konečne prijali neodkladné účinné opatrenia s cieľom zamedziť podobným situáciám. S blížiacou sa zimou môžu byť náhodné strety s medveďom čoraz častejšie,“ dodala za samosprávu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie