• Dnes je: Pondelok 23. júla 2018 meniny má Oľga

V Bachledovej doline zahynula lyžiarka, po páde narazila do stĺpu lanovky

V Bachledovej doline zahynula lyžiarka, po páde narazila do stĺpu lanovky

Aj napriek veľkej snahe všetkých zúčastnených záchranárov sa lyžiarku nepodarilo oživiť a svojim rozsiahlych poraneniam vnútorných orgánov, napokon podľahla.

POPRAD 6. januára (WebNoviny.sk) – V lyžiarskom stredisku v Bachledovej doline v sobotu prišla o život 30-ročná lyžiarka. Pošmykla sa bez lyží na svahu a padala dole dlhým zľadovateným svahom, následne narazila do stĺpu lanovky.


Na mieste ju okamžite začali resuscitovať prítomní svedkovia a privolaná Tatranská horská služba – dobrovoľný zbor. Na pomoc jej prišli aj leteckí záchranári z Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE z Popradu.

„Po vysadení lekárky pomocou palubného navijaka k zranenej lyžiarke pokračovala lekárka leteckých záchranárov v rozšírenej resuscitácii. Aj napriek veľkej snahe všetkých zúčastnených záchranárov sa pacientku nepodarilo oživiť a svojim rozsiahlych poraneniam vnútorných orgánov, žiaľ, napokon podľahla,“ informovala agentúru SITA Zuzana Hopjaková, PR manažérka a hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR – Transport Europe.


Odporúčame:

Počasie Bachledova dolina na 10 dní
počasiePozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie