• Dnes je: Piatok 05. marca 2021 meniny má Fridrich

Užívatelia WeChatu sa obrátili na súd, podarilo sa im tak odložiť platnosť vládnych reštrikcií

Užívatelia WeChatu sa obrátili na súd, podarilo sa im tak odložiť platnosť vládnych reštrikcií

Podľa sudkyne by vládne kroky poškodili práva užívateľov vyplývajúce z prvého dodatku americkej ústavy, keďže by zrušili ich platformu pre komunikáciu.

20.9.2020 (Webnoviny.sk) - Súd v USA súhlasil so žiadosťou skupiny amerických užívateľov komunikačnej aplikácie WeChat o odloženie reštrikcií uvalených federálnou vládou, ktoré by mohli spôsobiť, že populárnu aplikáciu bude takmer nemožné používať.

Sudkyňa Laurel Beelerová v Kalifornii vo svojom rozhodnutí uviedla, že vládne kroky by poškodili práva užívateľov vyplývajúce z prvého dodatku americkej ústavy, keďže fakticky zákaz aplikácie ruší ich platformu pre komunikáciu.

Užívatelia WeChatu sa obrátili na súd

WeChat je aplikáciou populárnou medzi Američanmi hovoriacimi po čínsky, ktorá slúži ako ich spojenie s priateľmi, príbuznými, zákazníkmi a obchodnými partnermi v Číne. Jej majiteľom je čínsky technologický gigant Tencent.

Skupina užívateľov aplikácie WeChat požiadala o rozhodnutie súdu po tom, ako americké ministerstvo obchodu v piatok uviedlo, že zakáže WeChat v amerických obchodoch aplikácií a neumožní jej prístup k nevyhnutným internetovým službám v krajine od nedele od 23:59.

Trump sa obáva o národnú bezpečnosť

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa sa zamerala proti čínskym aplikáciám WeChat a TikTok pre obavy o národnú bezpečnosť.

Vláda USA tvrdí, že údaje o amerických užívateľoch, ktoré zhromažďujú obe aplikácie, by sa mohli odovzdávať čínskej vláde.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie