• Dnes je: Streda 30. septembra 2020 meniny má Jarolím

Užite si teplé počasie, Slovensko čaká koncom týždňa výraznejšie ochladenie

Užite si teplé počasie, Slovensko čaká koncom týždňa výraznejšie ochladenie

Ojedinele, v dolinách a kotlinách, miestami treba koncom týždňa počítať aj s prízemnými mrazmi.

15.9.2020 (Webnoviny.sk) - Slovensko čaká koncom týždňa výraznejšie ochladenie. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ na sociálnej sieti Facebook.

"Vo štvrtok postúpi od severu cez naše územie studený front, za ktorým k nám prenikne chladný vzduch a ochladenie pocítime už v noci na piatok," uviedli meteorológovia s tým, že nasledujúce noci budú ešte chladnejšie, pretože zoslabne vietor a nebude takmer žiadna oblačnosť. "Vzduch bude navyše suchý," doplnili.

V horských dolinách môže podľa meteorológov teplota klesnúť na hodnoty okolo nuly a aj v najteplejších oblastiach bude minimum nižšie ako desať stupňov Celzia.


"Ojedinele, v dolinách a kotlinách, miestami treba počítať aj s prízemnými mrazmi," priblížili.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní
počasie
V piatok sa najvyššia denná teplota vyšplhá iba na 17 až 22 a v severnej polovici Slovenska bude väčšinou len okolo 15 stupňov Celzia.


Takmer rovnaké teploty budú aj počas víkendu. Ochladí sa teda aj o viac ako desať stupňov Celzia, keďže na utorok aj stredu meteorológovia predpovedali 26 až 31 stupňov Celzia.


Vo štvrtok najvyššia denná teplota vystúpi na 23 až 28, v Žilinskom kraji a na severe východného Slovenska má byť 17 až 22 stupňov Celzia.


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie