• Dnes je: Sobota 24. februára 2024 meniny má Metej

Už sa nemôže stať, aby identita LGBTI+ ľudí stála niekoho z nich život, povedala Čaputová a podporila komunitu (video)

Už sa nemôže stať, aby identita LGBTI+ ľudí stála niekoho z nich život, povedala Čaputová a podporila komunitu (video)

Podľa prezidentky už nemôžeme nikdy dopustiť, aby ich identita stála niekoho z nich život.

13.10.2023 (SITA.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová chce veriť, že teroristický čin, ktorý bol spáchaný na dvoch mladých ľudí z LGBTI+ komunity, bol posledným v ponovembrovom Slovensku. Hlava štátu queer ľuďom odkázala, že si ich váži, má ich rada, každý z nich má unikátnu hodnotu, jej rešpekt a podporu.

Identita ich stála život

Zdôraznila, že všetci ľudia sú si rovní v dôstojnosti a taktiež by si konečne mali byť rovní aj v uznaní práv.

Hrôza zo smrti Matúša a Juraja bola tak veľká, že zmysluplné slová sa hľadajú ťažko. Lebo tak veľa už bolo povedané, a tak málo sa zmenilo k lepšiemu. Tak veľa bolo vyplakané, a tak málo to prispelo k vášmu pocitu bezpečia. Tak veľa bolo ublížené, a tak málo to zastavilo nenávisť voči vám. Len preto, že niekto uviazne v strachu z neznámeho, že niekto súdi, hoci by mal predovšetkým milovať,“ uviedla prezidentka v príhovore.

Streľba na Zámockej

Ten na štvrtkovom spomienkovom podujatí s názvom Matúš, Juraj, nezabudneme!, zaznel z reproduktorov. Hlava štátu sa pre chorobu na podujatí nemohla zúčastniť.

Pred bratislavským podnikom Tepláreň na Zámockej ulici v Bratislave sa v stredu 12. októbra 2022 strieľalo. Pri streľbe utrpeli dve osoby zranenia, ktorým na mieste podľahli, tretia osoba utrpela zranenia, s ktorými ju previezli na ošetrenie do nemocnice. Páchateľom bol tínedžer Juraj K. z Bratislavy. Motívom činu mala byť jeho nenávisť k homosexuálom, keďže v podniku sa stretáva LGBT+ komunita. K činu sa priznal na sociálnej sieti. Napísal aj to, že pôvodne chcel zavraždiť predsedu vlády. Neskôr ho polícia našla mŕtveho.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 24. február 2024

horoskopy na dnes sobotu 24 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri vašom spôsobe myslenia môžete ľahko naraziť na nepochopenie. Nechajte sa riadiť svojím šiestym zmyslom, ktorý vás dokáže lepšie usmerniť ako nejaká rozumová špekulácia.

Rak 22.6. - 22.7.

Neistota vás bude naďalej dráždiť. Mali by ste sa odreagovať, najlepšie v práci spojenej s fyzickou námahou. Zvýši to váš pokoj a zostanú po vás aj hmatateľné výsledky.
Všetky Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie