• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Už je čas na Bitcoin? Prečo teraz kryptomeny rastú?

Už je čas na Bitcoin? Prečo teraz kryptomeny rastú?

V posledných niekoľkých týždňoch sme boli svedkami výrazného rastu ceny Bitcoinu o viac ako 30 %.

11.4.2023 (SITA.sk) - Táto situácia je o to zaujímavejšia, že tentokrát sa Bitcoin pohybuje v opačnom smere než tradičné akcie - zatiaľ čo jeho hodnota rastie, akcie sa príliš nehýbu. Tento fenomén sa nazýva dekorelácia a predstavuje významný míľnik v oblasti kryptomien. Práve dekorelácia totiž ukazuje potenciál Bitcoinu ako dobrej alternatívy pre tradičné investovanie. To môže byť začiatkom prílevu veľkého kapitálu, pretože aj na Wall street platí pravidlo nedávať všetky vajíčka do jedného košíka.

V súčasnosti sa zdá, že svetová ekonomika čelí podobným problémom, aké spôsobili krach veľkých bánk a finančnú krízu v roku 2008. V časoch neistoty sa investori zvyčajne utiekajú k bezpečným prístavom, akým je napríklad zlato. Tentoraz však môžeme pozorovať, že veľa investorov sa rozhodlo aj pre kryptomeny, ako je Bitcoin. Jeden z dôvodov ich rastu je práve klesajúca dôvera v bankový systém či už v USA, alebo v Európe.

Ako bezpečne investovať do Bitcoinu na Slovensku?

Na neustále sa meniacom trhu kryptomien je dôležité spolupracovať s overenou spoločnosťou, ktorá zabezpečuje kompletné a bezpečné služby v oblasti kryptomien. Slovenská firma Fumbi, s bohatými skúsenosťami a tímom odborníkov, ponúka spoľahlivé krypto služby a s viac ako 100 000 klientmi patrí medzi najväčšie na Slovensku.

Stačí len Bitcoin, alebo sa oplatia aj iné kryptomeny?

Hoci je Bitcoin základom kryptomien, z celého trhu tvorí iba 46 %. Na trhu sú aj ďalšie zaujímavé kryptomeny s veľkým potenciálom. Je preto vhodné premýšľať nad investovaním do viacerých kryptomien, nielen do jednej. V spoločnosti Fumbi nájdete rôzne možnosti takýchto investícií, kde jediným nákupom získate portfólio viacerých preverených kryptomien.

Bezpečné portfólio z trhu kryptomien

Ak neviete, ktoré kryptomeny by ste mali mať v portfóliu, tak to nechajte na Fumbi Index Portfólio. V ňom sa nachádzajú preverené top kryptomeny, ktoré spĺňajú vysoké štandardy. Zároveň sa o nich stará špeciálny algoritmus, ktorý zabezpečuje, aby sa vaša investícia hýbala rovnako, ako sa hýbe trh. Je to zatiaľ najbezpečnejší spôsob, ako investovať do kryptomien.

Vytvorte si vlastné portfólio z vybraných kryptomien

Keď však viete, ktoré kryptomeny sú práve pre vás, môžete si ich navoliť a vyskladať do vlastného portfólia. To vám umožní nový produkt od Fumbi - Fumbi Pokročilé Portfóliá. Využite svoje znalosti kryptomien a kreativitu a zostavte si najvýkonnejšie alebo najodvážnejšie portfólio podľa seba. Prípadne môžete využiť predpripravené šablóny kryptomien od špecialistov z Fumbi.

Bitcoin a Zlato, konzervatívne aj moderne

Fumbi dokáže spájať klasické aktíva s tými modernými. V portfóliu Bitcoin a Zlato nájdete bezpečnosť konzervatívneho zlata a obrovský potenciál rastu Bitcoinu.

Investovanie do kryptomien vyžaduje zodpovedný prístup. Je pravda, že kryptomeny ponúkajú obrovské možnosti a za posledné desaťročie sa stali jedným z najrýchlejšie rastúcich a najvýnosnejších druhov investícií. Je však dôležité si uvedomiť, že volatilita týchto aktív môže spôsobiť kolísanie hodnoty investícií, čo môže prinášať určité riziko.

Vo Fumbi sa však snažia riziká minimalizovať a ponúknuť najbezpečnejšie investovanie do kryptomien na Slovensku. Nie je to vôbec ťažké, začať môžete už od 50 EUR.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie