• Dnes je: Piatok 03. decembra 2021 meniny má Oldrich

ÚVO preukázal pri budovaní parku pre Jaguar porušenie zákona, štátna firma MH Invest zvýhodnila Bonul

ÚVO preukázal pri budovaní parku pre Jaguar porušenie zákona, štátna firma MH Invest zvýhodnila Bonul

Nadácia Zastavme korupciu poslala na Úrad pre verejné obstarávanie tri podnety týkajúce sa 433 miliónov eur.

18.3.2021 (Webnoviny.sk) - Pri budovaní cestnej infraštruktúry v Strategickom priemyselnom parku Nitra porušila podľa Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) štátna firma MH Invest zákon a okrem iného zvýhodnila Bonul. Ako ďalej na sociálnej sieti upozornila Zuzana Petková z Nadácie Zastavme korupciu, ide o zákazku za 186 mil. eur. Štátna firma sa proti rozhodnutiu odvolala, takže ešte nie je právoplatné.

„Ide už o druhý podnet v kauze výstavby Jaguaru, kde nám ÚVO vyhovel. Celkom išlo o zákazky za 400 miliónov eur, ktoré boli podľa nás šité na mieru konkrétnych dodávateľov," uviedla Petková s tým, že okrem pokuty pre štátnu firmu môže mať celá vec aj inú dohru. Úrad totiž svoje zistenia odstúpil v prvom prípade už aj prokuratúre.

Nadácia Zastavme korupciu dlhodobo poukazuje, že s výstavbou priemyselného parku pre automobilku Jaguar Land Rover pri Nitre nemusí byť všetko v poriadku. Súťaž sa podľa nich iba predstierala a peniaze mali dostať vopred vybrané firmy. Celkovo podala na úrad tri podnety týkajúce sa 433 mil. eur.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie