• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Útok ruských jednotiek v Orichive si vyžiadal obete, záchranári našli sedem mŕtvych a niekoľko zranených (foto)

Útok ruských jednotiek v Orichive si vyžiadal obete, záchranári našli sedem mŕtvych a niekoľko zranených (foto)

Rusi zasiahli školu v meste Orichiv v Záporožskej oblasti v čase, keď sa tam schádzali ľudia, aby si vyzdvihli humanitárnu pomoc.

11.7.2023 (SITA.sk) - Počet obetí nedeľného ruského útoku v meste Orichiv na juhu Ukrajiny stúpol na sedem. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na tlačový servis štátnej záchrannej služby.

Na mieste zahynuli štyria ľudia - ženy vo veku 43, 45 a 47 rokov a 47-ročný muž. Ďalších jedenásť miestnych obyvateľov hospitalizovali.

Ako informovali záchranári po ukončení záchranných a pátracích prác, v pondelok vytiahli spod trosiek ďalšie tri telá bez známok života. Počet mŕtvych tak stúpol na sedem.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k téme: rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Záporožie
Zdroj: SITA.sk - Útok ruských jednotiek v Orichive si vyžiadal obete, záchranári našli sedem mŕtvych a niekoľko zranených (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Izrael pokračoval v bombardovaní Pásma Gazy po tom, ako USA vetovali rezolúciu OSN o okamžitom prímerí

izrael pokracoval v bombardovani pasma gazy po tom ako usa vetovali rezoluciu osn o okamzitom primeri

9.12.2023 (SITA.sk) - Izraelské bojové lietadlá v noci na sobotu bombardovali Pásmo Gazy vrátane niektorých zmenšujúcich sa kúskov územia na juhu, ktoré Jeruzalem odporučil palestínskym civilistom ako evakuačné oblasti.

Najnovšie bombardovanie prišlo po tom, ako USA vetovali rezolúciu Organizácie Spojených národov požadujúcu okamžité humanitárne prímerie v Gaze napriek tomu, že ju podporila väčšina členov Bezpečnostnej rady OSN.

Zomreli tisíce ľudí

Od začiatku vojny medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas v Pásme Gazy podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva zomrelo viac ako 17 400 ľudí.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Ministerstvo však nezverejňuje informácie, koľko obetí tvoria civilisti a koľko bojovníci.

Vojna vypukla po tom, ako Hamas začiatkom októbra vtrhol do južného Izraela a zabil zhruba 1 200 ľudí, prevažne civilistov. Zodpovednosť za civilné obete v Gaze podľa Izraela nesie hnutie Hamas, pretože civilistov využíva ako ľudské štíty.

USA naďalej odmietajú prímerie

Od prvého decembra, čiže od skončenia niekoľkodňového prímeria, bolo zabitých viac ako 2 200 Palestínčanov.

Napriek rastúcemu medzinárodnému tlaku administratíva amerického prezidenta Joea Bidena naďalej trvalé prímerie odmieta a tvrdí, že by umožnilo Hamasu prežiť a ohrozovať Izrael.


Počasie