• Dnes je: Štvrtok 29. júla 2021 meniny má Marta

Útok pred americkým Kapitolom nebol teroristický čin, šéf washingtonskej polície sľúbil vyšetrenie prípadu

Útok pred americkým Kapitolom nebol teroristický čin, šéf washingtonskej polície sľúbil vyšetrenie prípadu

V piatok popoludní vrazilo auto do barikády pred Kapitolom a zrazilo pritom dvoch policajtov.

3.4.2021 (Webnoviny.sk) - Amerického prezidenta Joea Bidena zasiahla správa o piatkovom incidente pred budovou Kapitolu vo Washingtone. Vyjadril úprimnú sústrasť rodine zosnulého dôstojníka Williama Evansa a nariadil, aby všetky vlajky v Bielom dome stiahli na pol žrde. Informoval o tom spravodajský web BBC.

Vodič nakoniec zomrel

V piatok popoludní vrazilo auto do barikády pred Kapitolom a zrazilo pritom dvoch policajtov, pričom spomenutý Evans napokon zraneniam podľahol. Vodiča, ktorý po útoku vystúpil z auta a s nožom zaútočil na policajtov, postrelili a neskôr aj on zomrel.

Iba pred necelými troma mesiacmi na Kapitol zaútočili podporovatelia bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Násilnosti si vtedy vyžiadali päť mŕtvych. Zatiaľ sa však neukázala žiadna súvislosť s januárovými nepokojmi. Podľa úradov piatkový útok nebol teroristický čin.

Chcú zistiť pravdu

„Či už to bol útok na orgány činné v trestnom konaní alebo kohokoľvek iného, sme zodpovední za to, aby sme sa dostali k pravde. A to aj urobíme,“ vyhlásil na tlačovej konferencii Robert Contee, šéf washingtonskej metropolitnej polície.

Policajt William Evans bol 18 rokov členom polície Kapitolu. Podozrivým útočníkom bol 25-ročný Noah Green z Indiany, pričom v policajných databázach sa o ňom dosiaľ nenašli žiadne informácie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie