• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Útok dronmi si vyžiadal jednu obeť, o život prišiel líder Islamského štátu

Útok dronmi si vyžiadal jednu obeť, o život prišiel líder Islamského štátu

Bezpilotné lietadlá MQ-9 Reaper zasiahli Usámu al-Muhadžíra.

9.7.2023 (SITA.sk) - Americký útok dronmi v piatok zabil lídra extrémistickej skupiny Islamský štát v Sýrii. Bezpilotné lietadlá MQ-9 Reaper zasiahli Usámu al-Muhadžíra, keď šiel na motorke v provincii Aleppo, uviedol americký predstaviteľ, ktorý hovoril pod podmienkou anonymity. Al-Muhadžír bol podľa neho v čase útoku v severozápadnej Sýrii, hoci zvyčajne operoval na východe.

Nie je bezprostredne jasné, ako americká armáda potvrdila, že zabitá osoba bol zmienený veliteľ. Ďalšie podrobnosti nie sú známe.

Centrálne velenie americkej armády v nedeľu vo vyhlásení uviedlo, že nič nenaznačuje, že pri útoku zomreli civilisti. Armáda však posudzuje správy, že civilista mohol utrpieť zranenia.

Zmienené drony tento týždeň v Sýrii čelili zastrašovaniu zo strany ruských lietadiel.

Viac k téme: Americká armáda, bezpilotné lietadlo, extrémistická skupina, Ruské lietadlá, Smrť, Tragédia, útok dronmi, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Útok dronmi si vyžiadal jednu obeť, o život prišiel líder Islamského štátu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie