• Dnes je: Sobota 22. februára 2020 meniny má Etela

Útočník z Halle sa priznal, že jeho čin bol motivovaný antisemitizmom

Útočník z Halle sa priznal, že jeho čin bol motivovaný antisemitizmom

Dvadsaťsedemročný Stephan Balliet už čelí obvineniam z dvoch vrážd a siedmich pokusov o vraždu.

11.10.2019 (Webnoviny.sk) - Muž, ktorý útočil pri synagóge v nemeckom meste Halle, sa k činu priznal a zároveň pripustil, že skutok bol motivovaný antisemitizmom.

Stalo sa tak vo štvrtok večer počas pojednávania pred vyšetrujúcim sudcom. Dvadsaťsedemročný Stephan Balliet niekoľko hodín vypovedal o stredajšom útoku, počas ktorého pripravil o život dvoch ľudí. Zatkli ho krátko po čine.

Balliet zabil pred synagógou 40-ročnú ženu a v obchode s kebabom 20-ročného mladíka. Do obchodu vošiel po tom, čo sa mu nepodarilo násilím dostať do synagógy, na ktorej dvere niekoľkokrát vystrelil.

V synagóge sa v tom čase nachádzalo 51 ľudí, ktorí si pripomínali najväčší židovský sviatok Jom Kippur (Deň zmierenia). Vyšetrovatelia predpokladajú, že chcel spáchať masakru, pričom v jeho aute našli tiež štyri kilogramy výbušnín.

Muž už čelí obvineniam z dvoch vrážd a siedmich pokusov o vraždu. Pred zatknutím stihol zraniť ešte jedného muža a ženu. Útok vysielal 35 minút na internete a zverejnil aj krajne pravicový "manifest". Momentálne sa nachádza vo väzbe.


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Pozrite si náš nový Magazín!

Video: Koľko času maximálne by malo dieťa stráviť za počítačom, mobilom či tabletom?


Počasie