• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Útočník, ktorý nožom napadol študentku vo vlaku, zostáva vo väzbe

Útočník, ktorý nožom napadol študentku vo vlaku, zostáva vo väzbe

Košický krajský súd rozhodol o sťažnosti, ktorú proti vzatiu do väzby podal 29-ročný Matej zo Spišskej Novej Vsi.

27.11.2023 (SITA.sk) - Útočník, ktorý začiatkom novembra napadol vo vlaku 22-ročnú študentku Ľudmilu z Košíc, zostáva vo väzbe. Košický krajský súd rozhodol o sťažnosti, ktorú proti vzatiu do väzby podal 29-ročný Matej Š. zo Spišskej Novej Vsi.

Dva dôvody na vzatie do väzby

Obvinený je z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu. Košická sudkyňa ho vzala do útekovej i preventívnej väzby. Informuje o tom denník SME.

Košická krajská prokuratúra podala na Mestský súd Košice návrh na vzatie obvineného do väzby z dvoch dôvodov. Prvým bola obava z úteku a marenia vyšetrovania ukrývaním sa pred hrozbou vysokého trestu, druhým obava z pokračovania v trestnej činnosti.

Popiera svoje psychické problémy

Ako píše SME, prokurátorom predložená dokumentácia obsahovala lekársku správu o previerkach útočníka u jeho ošetrujúcich lekárov. Podľa nich bol Matej v minulosti hospitalizovaný na psychiatrickom oddelení v levočskej nemocnici a liečený na závažné duševné ochorenie.

Z vyjadrenia obvineného i jeho rodičov vyplýva, že napriek zlému psychickému stavu svoje problémy popiera, nestotožňuje sa s diagnózou a odmieta podstupovať liečbu a užívať lieky. Návrh na väzobné stíhanie obsahoval aj informáciu o tom, že Matej bol v minulosti popradským súdom uznaný vinným z drogového zločinu.

Incident sa stal v stredu 1. novembra večer v rýchliku smerujúcom z Košíc do Žiliny. Matej krátko pred príchodom vlaku do Spišskej Novej Vsi napadol študentku, ktorá cestovala do Ružomberka.

Útočník v úmysle usmrtiť Ľudmilu ju z doteraz nezisteného dôvodu najmenej päťkrát bodol do pravej časti krku. Počas toho, ako sa aktívne bránila, jej spôsobil aj rezné poranenie na jednom z prstov pravej ruky.

Po tom, ako začala volať o pomoc, útočník z kupé ušiel, no zakrátko ho ešte vo vlaku zadržali cestujúci. Zranenú dievčinu hospitalizovali v Spišskej Novej Vsi. Pôvodne sa mala liečiť asi dva týždne, no posledné správy o jej zdravotnom stave naznačujú, že to bude dlhšie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie