• Dnes je: Piatok 02. júna 2023 meniny má Xénia

Ústavný súd dal za pravdu prezidentke Čaputovej, keď nevymenovala Jozefa Hudáka za viceguvernéra NBS

Ústavný súd dal za pravdu prezidentke Čaputovej, keď nevymenovala Jozefa Hudáka za viceguvernéra NBS

Nomináciu Hudáka schválil parlament v roku 2018, podľa prezidentky nespĺňal zákonné požiadavky.

15.12.2021 (Webnoviny.sk) - Ústavný súd Slovenskej republiky dal v prípade nevymenovania Jozefa Hudáka za viceguvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) za pravdu prezidentke Zuzane Čaputovej. Informoval o tom v stredu jej hovorca Martin Strižinec.

Ako uviedol, ústavný súd nevyhovel ústavnej sťažnosti zo strany Hudáka, v ktorej namietal, že prezidentka porušila jeho základné právo na rovný prístup k verejnej funkcii. Prezidentka tak podľa hovorcu v roku 2019 postupovala správne.

Prezidentka Hudáka nevymenovala do funkcie viceguvernéra NBS z viacerých dôvodov. „Pri rozhodovaní v roku 2019 dospela k záveru, že nespĺňal zákonné požiadavky na výkon funkcie, teda dosiahnutie úplného vysokoškolského vzdelania univerzitného zamerania v menovej oblasti alebo v oblasti finančníctva. Pochybnosti vyvolával aj rozsah, povaha a aktuálnosť jeho praxe v riadiacej funkcii v menovej oblasti alebo v oblasti finančníctva,“ priblížil Strižinec.

V jeho prípade navyše podľa hovorcu existovali aj skutočnosti, ktoré dôvodne spochybňovali jeho schopnosť vykonávať funkciu viceguvernéra spôsobom neznižujúcim vážnosť národnej banky.

Nomináciu Jozefa Hudáka na post viceguvernéra NBS schválil parlament ešte v roku 2018. Vtedajší prezident Andrej Kiska nechal rozhodnutie v tomto prípade na prezidentku Čaputovú.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie