• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Úspešná americká šprintérka Tori Bowieová nečakane zomrela, mala len 32 rokov

Úspešná americká šprintérka Tori Bowieová nečakane zomrela, mala len 32 rokov

V uplynulých dňoch zasiahli americkú atletiku aj úmrtia ďalších dvoch legiend.

4.5.2023 (SITA.sk) - Americká šprintérka Torie Bowieová nečakane zomrela vo veku 32 rokov, informovali o tom jej manažéri aj Americká atletická federácia (USATF).

Zatiaľ nie je známa príčina úmrtia trojnásobnej olympijskej medailistky a dvojnásobnej majsterky sveta. Podľa polície v meste Orlando v americkom štáte Florida našli telo športovkyne v utorok popoludní v jej dome.

Niekoľko dní ju nikto nevidel

"USATF je hlboko zarmútená smrťou Tori Bowieovej. Bola talentovaná atlétka, ktorej vplyv na šport je nemerateľný a všetkým bude veľmi chýbať," vyhlásil generálny riaditeľ strešného orgánu americkej atletiky Max Siegel v oficiálnom stanovisku.

"Stratili sme klientku, drahú priateľku, dcéru a sestru. Tori bola šampiónka a svetlo majáka, ktoré žiarilo tak jasne... Máme naozaj zlomené srdce, naše modlitby smerujú k jej rodine a priateľom," napísala na twitteri spoločnosť Icon Management, ktorá zastupovala Bowieovú.

Podľa oficiálnej správy polícia v Orlande dostala hlásenie, že tridsiatničku žijúcu v tej oblasti niekoľko dní nikto nevidel ani o nej nepočul. Keď policajti prišli skontrolovať jej dom, našli v ňom telo ženy a identifikovali ho ako Tori Bowieovú. Pri obhliadke nenašli náznaky cudzieho zavinenia smrti.

Tori Bowieová dosiahla prvý veľký úspech na majstrovstvách sveta v roku 2015 ziskom bronzovej medaily v šprinte žien na 100 metrov. O dva roky neskôr sa stala majsterkou sveta na stovke a americkej štafete pomohla k zlatu na 4x100 metrov. Na OH 2016 v brazílskom Riu de Janeiro si vybojovala kompletnú medailovú zbierku - zlato v štafete na 4x100 m, striebro na ženskej stovke a bronz na dvojstovke.

Zomreli aj ďalšie dve legendy

V uplynulých dňoch zasiahli americkú atletiku aj úmrtia dvoch legiend. V nedeľu odišiel na večnosť vo veku 83 rokov Ralph Boston, ktorý ako prvý v histórii prekonal v skoku do diaľky mužov hranicu 820 cm. Počas kariéry šesťkrát zlepšil alebo vyrovnal svetový rekord. Súťažil vo viacerých disciplínach, no práve v diaľke získal kompletnú medailovú zbierku z OH - zlatú v Ríme 1960, striebornú v Tokiu 1964 a bronzovú v Mexico City 1968.

V pondelok zomrel vo veku 51 rokov prekážkar Calvin Davis, ktorý získal bronz v behu na 400 m prek. na OH 1996 v Atlante. Bol tiež člen zlatej americkej štafety na 4x400 m na halových MS 1995 v Španielsku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie