• Dnes je: Pondelok 20. mája 2024 meniny má Bernard

Úspech folklórneho festivalu Východná patrí medzi priority rezortu kultúry, Šimkovičová diskutovala aj so starostom obce

Úspech folklórneho festivalu Východná patrí medzi priority rezortu kultúry, Šimkovičová diskutovala aj so starostom obce

Diskutovali spolu o najdôležitejších krokoch a harmonograme príprav.

14.4.2024 (SITA.sk) - Úspech folklórneho festivalu Východná patrí medzi priority Ministerstva kultúry (MK) SR. Podľa rezortu je nutné venovať prípravám podujatia adekvátnu pozornosť a prinavrátiť mu status jedného z najprestížnejších medzinárodných folklórnych festivalov v Európe, medzi ktoré sa radil celé desaťročia.

Ako informuje MK SR, počas spoločného stretnutia na pôde ministerstva sa na tom zhodli ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nom. SNS) a starosta Východnej Pavel Krupa.

Slabá komunikácia zo strany osvetového centra

„Hlavným organizátorom festivalu je totiž Národné osvetové centrum, ktoré je príspevkovou organizáciou Ministerstva kultúry SR. Na stretnutí zadefinovali problémy, ktoré sa týkajú organizácie a predovšetkým nedostatočnej komunikácie zo strany Národného osvetového centra," uvádza ministerstvo.

Šéfka rezortu kultúry tiež prisľúbila, že vyvinie v danej záležitosti osobnú iniciatívu na odstránenie nedostatkov, a tiež, aby príspevková organizácia venovala podujatiu náležitú pozornosť.

Pilier zachovania kultúry

„Spätná väzba, či už od vedenia obce Východná alebo samotných partnerov festivalu, je pre mňa veľmi dôležitá. Festival totiž poskytuje priestor nielen pre priateľské stretnutia všetkých generácií folkloristov, ale zároveň je dôležitým pilierom zachovania klenotov našej kultúry. Je preto pre nás nesmierne dôležité zvýšiť jeho kvalitu,“ uviedla ministerka Šimkovičová.

Sviatok ľudovej hudby, umenia, tanca a remesiel, za ktorý je festival Východná považovaný, sa tento rok bude konať od 4. do 7. júla. Jeho hlavným motívom budú „tradície v pohybe“. Najrozsiahlejší a najstarší folklórny festival na Slovensku sa každý rok koná na začiatku letných prázdnin, v amfiteátri obce Východná.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 20. máj 2024

horoskopy na dnes pondelok 20 maj 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nadišiel čas, aby ste splnili sľuby, ktoré sa od vás očakávajú. Ak budete ich splnenie odďaľovať, prestanú vás brať vážne. To by vás iste veľmi mrzelo. Naplno sa vo veci angažujte.

Býk 21.4. - 21.5.

Váš zmysel pre povinnosť vás núti k plnému nasadeniu. Podriaďte vaše záujmy len existenčnej nutnosti. Nenechajte sa strhnúť k nepremysleným činom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozhýbte sa, mali by ste riešiť nejakú chúlostivú otázku. Poobede sa vo vašej blízkosti objaví osoba, ktorá vás neobyčajne priťahuje.

Rak 22.6. - 22.7.

Tak ľahko, ako by ste si to predstavovali, to predsa len zatiaľ nepôjde. Nejaký čas budete musieť ešte vydržať nápor útokov, ktoré sa budú na vás valiť z rôznych strán.
Všetky Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie