• Dnes je: Streda 26. januára 2022 meniny má Tamara

USA zažívajú pandémiu nezaočkovaných, podľa šéfky CDC môžu za takmer všetky hospitalizácie a úmrtia

USA zažívajú pandémiu nezaočkovaných, podľa šéfky CDC môžu za takmer všetky hospitalizácie a úmrtia

Splnomocnenec Bieleho domu pre boj s pandémiou Jeff Zients uviedol, že administratíva prezidenta Joea Bidena v najbližších týždňoch očakáva zhoršenie situácie.

Súčasný vzostup prípadov nákazy koronavírusom v USA je dôsledkom „pandémie nezaočkovaných“. Vyhlásila to v piatok riaditeľka amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) Rochelle Walenská.

V porovnaní s predchádzajúcim týždňom sú počty pozitívne testovaných osôb vyššie o zhruba 70 percent, hospitalizovaných pacientov je o 36 percent viac a úmrtia vzrástli o 26 percent.

Za takmer všetky prípady hospitalizácií aj úmrtí zodpovedajú nezaočkované osoby, uviedla na tlačovej konferencii v Bielom dome Walenská.

Splnomocnenec Bieleho domu pre boj s pandémiou Jeff Zients uviedol, že administratíva prezidenta Joea Bidena v najbližších týždňoch očakáva zhoršenie situácie vzhľadom na šírenie nákazy v komunitách s nízkou mierou zaočkovania. Pribúdajúce infekcie v zasiahnutých oblastiach na druhej strane vedú k vyššiemu záujmu o vakcíny, než je priemer za celé Spojené štáty, dodal Zients.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie