• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

USA poslali ďalšiu finančnú pomoc Ukrajine, prostredníctvom projektu PEACE už dostala 14,5 miliardy dolárov

USA poslali ďalšiu finančnú pomoc Ukrajine, prostredníctvom projektu PEACE už dostala 14,5 miliardy dolárov

Cieľom projektu PEACE je čiastočne kompenzovať výdavky Ukrajiny, ktoré nesúvisia s bezpečnosťou a obranou.

31.5.2023 (SITA.sk) - USA podporili rozpočet Ukrajiny ďalšou sumou vo výške 1,25 miliardy dolárov prostredníctvom projektu Svetovej banky Verejné výdavky pre udržanie administratívnej kapacity (PEACE).

V stredu to uviedol predseda ukrajinskej vlády Denys Šmyhaľ. Tieto prostriedky budú použité na financovanie sociálnych a humanitárnych výdavkov Ukrajiny, dodal premiér. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Podpora uľahčí Kyjevu financovať dôchodky, sociálnu podporu ľuďom s nízkymi príjmami a deťom s telesným postihnutím, mzdy zdravotníkov a záchranárov, či podporu ľuďom, ktorí opustili domovy a nachádzajú sa v iných častiach Ukrajiny.

Podľa ukrajinského ministerstva financií Kyjev od zahraničných donorov prostredníctvom projektu PEACE doteraz dostal 14,5 miliardy dolárov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie