• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

USA pomôžu s výcvikom pilotov z Ukrajiny, sú pripravené podporiť kapacity v Európe

USA pomôžu s výcvikom pilotov z Ukrajiny, sú pripravené podporiť kapacity v Európe

Podľa predošlých správ má výcvik ukrajinských pilotov odštartovať v závere augusta v Dánsku v partnerstve s jedenástimi štátmi zapojenými do „koalície bojových lietadiel“.

22.8.2023 (SITA.sk) - USA sú ochotné cvičiť ukrajinských pilotov pre stíhačky F-16, ak ich európski partneri nebudú mať dostatok kapacít na cvičenie takého počtu pilotov, aký bude Kyjev chcieť. Oznámila to hovorkyňa Pentagonu Sabrina Singhová. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Nemajú dostatočné kapacity

„Takže, ak sa Dánsko a Holandsko ujímajú vedenia pri výcviku a jednoducho nebudú mať kapacitu ... cvičiť toľko pilotov, koľko Ukrajina bude chcieť, potom ... pomôžeme s výcvikom v USA,“ konštatovala hovorkyňa.

Spresnila pritom, že počet pilotov, ktorí sa zúčastnia na výcviku, určí Ukrajina.

Zatiaľ sa pripravuje 70 pilotov z Ukrajiny

Podľa predošlých správ má výcvik ukrajinských pilotov odštartovať v závere augusta v Dánsku v partnerstve s jedenástimi štátmi zapojenými do „koalície bojových lietadiel“.

Dánska premiérka Mette Frederiksenová povedala, že teraz sa na štart výcvikového programu v Dánsku pripravuje približne 70 ukrajinských pilotov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie